
"Z velikim veseljem sem po televiziji spremljal tvojo zmago. V imenu vseh Avstrijk in Avstrijcev kot tudi v svojem imenu ti želim iz vsega srca čestitati k tvojemu čudovitemu uspehu. Vsi smo ponosni nate," je Schwarzeneggerju čestital avstrijski predsednik Thomas Klestil.
Avstrijski kancler Wolfgang Schüssel je v čestitki ob zmagi med drugim zapisal, da je "Arnold Schwarzenegger prebivalce Kalifornije prepričal, da lahko kot bodoči guverner veliko doseže in izboljša, s svojo jasno podporo pa so mu izkazali svoje zaupanje. Avstrija mu čestita za to prepričljivo zmago". Po Schüsslovem mnenju pomeni ta zmaga za Avstrijo veliko reklamo. "Schwarzenegger ni nikoli pozabil svojih avstrijskih korenin in si je vedno prizadeval za Avstrijo."
"Kot avstrijska zunanja ministrica sem seveda vesela tega velikega političnega uspeha v tujini uveljavljenega Avstrijca Arnolda Schwarzeneggerja," je dejala Benita Ferrero-Waldner. Uspeh po njenem mnenju kaže "Ameriki in svetu, kako pridni so Avstrijci. In na to bi morali biti vsi ponosni!" še piše v sporočilu za javnost, ki ga je na Dunaju objavilo avstrijsko zunanje ministrstvo.
Na rojaka Schwarzeneggerja so ponosni tudi v prestolnici avstrijske Štajerske, Gradcu, kjer so njegove korenine. "On je naš," je zatrdila deželna glavarka avstrijske Štajerske Waltraud Klasnic. "To nas bo potisnilo malo bolj v ospredje na mednarodnem prizorišču," je še dodala. V Avstriji so zmago Arnolda Schwarzeneggerja proslavile številne ugledne osebnosti, občudovalci hollywoodskega zvezdnika pa so v lokalih ob zajtrku in kavi njegov zmagovalni govor pozdravili z navdušenim aplavzom.

56-letni Arnold Schwarzenegger je v zmagovalnem govoru izrazil svojo povezanost Kaliforniji, pri čemer pa svoje avstrijske domovine ni izrecno omenil. "Vse, kar imam, se imam zahvaliti Kaliforniji. Prišel sem sem in nisem imel ničesar. Kalifornija mi je dala popolnoma vse," je dejal rojeni Štajerec, ki je leta 1968 z 21 leti prišel v ZDA.