Srbski časniki poročajo, da naj bi se Mladić predal zaradi slabega zdravja in ob pogoju, da bi zaporno kazen odslužil v Rusiji. Od neimenovanih virov pa naj bi izvedeli tudi, da se srbska vlada z Mladičem že pogaja in sicer prek posrednikov. Tako naj bi v pogajanjih sodeloval tudi šef kabineta srbskega premiera, Aleksandar Nikitović, v Mladićevem imenu pa naj bi se pogajal general Zdravko Tolimir, ki je tudi sam haaški obtoženec. V pogajanjih pa naj bi sodelovali tudi delavci ruske obveščevalne službe. Oblasti so novico o pogajanjih zanikale.
Namestnik ameriškega zunanjega ministra Nicholas Burns, ki je na obisku v Beogradu, pa je medtem zagotovil, da so Mladiću šteti dnevi na begu.
Priznali vpletenost v pokol?
Bosanski časnik Oslobođenje piše, da je notranje ministrstvo bosanskih Srbov priznalo vpletenost v pokol Muslimanov v Srebrenici leta 1995. V masakru je bilo umorjenih okoli 8 tisoč Muslimanov. »Notranje ministrstvo bosanskih Srbov je sedaj prvič priznalo svojo vpletenost v pokol. Sodelovali so z notranjim ministrstvom Srbije, ki ga je vodil Ljubomir Borovčanin,« piše časnik. To poročanje pa je že zanikal predstavnik srbske policije Radovan Pejić, ki je izjavil, da »notranje ministrstvo ni in nikoli ne bo priznalo vpletenosti v ta pokol.«
Odkrili novo grobišče
Na vzhodu Bosne in Hercegovine nedaleč od Zvornika so odkrili novo množično grobišče. Odkrili so ga nedaleč od vasi Liplje in do sedaj izkopali 140 trupel in več delnih posmrtnih ostankov. Najdbe kažejo na to, da so trupla najprej zakopali nekje drugje, nato pa jih znova odkopali in prepeljali v to grobišče.
"Zelo težko je delati v teh skundarnih grobiščih, ker so ostanki zelo premešani, razdrobljeni, hudo polomljeni in razčlenjeni. Odkrili smo znake, ki kažejo, da so bile žrtve ustreljene, uradni vzroki pa bodo znani v mrtvašnici, ko bodo opravili obdukcije," je povedala kanadska forenzičarka Renee Kosalka.
Sicer pa deset let po srebreniškem pokolu številne matere in žene še vedno obiskujejo na novo odkrita grobišča v upanju, da bodo našle posmrtne ostanke svojih najbližjih.
Tadić po krvavih poteh
Srbski predsednik Boris Tadić načrtuje obisk Srebrenice, kjer se je pripravljen srečati z družinami Muslimanov, ki so jih umorile srbske sile po zavzetju tega kraja v vzhodni BiH leta 1995.
Tadić je dejal, da je pripravljen iti na vsa prizorišča vojnih zločinov, ki so, kot je izpostavil, demarkacijska črta, ki ločuje civilizirano in necivilizirano. "Enako, kot sem se poklonil srbskim žrtvam iz koncentracijskih taborišč Jasenovca, sem se pripravljen pokloniti tudi muslimanskim žrtvam v Srebrenici", je povedal Tadić.
V Srebrenico se je sredi leta 1995 zateklo skoraj 30.000 Muslimanov, vojska bosanskih Srbov pod poveljstvom generala Ratka Mladića pa je mestece zavzela sredi julija in umorila skoraj 8000 ujetnikov.