Svet

Se nam po šestih letih le obeta demografski sklad? Vlada ustanavlja Urad za demografijo

Ljubljana, 20. 08. 2020 18.28 1 min branja 0

Starostniki

Bomo po šestih letih in dveh vloženih zakonih o ustanovitvi demografskega sklada tega le dobili? Vlada je na pobudo DeSUS ustanovila Urad za demografijo, ki bo osredotočen na problematiko posledic staranja prebivalstva. Pri reševanju problemov starejše generacije in demografskih izzivov je verjetno najpomembnejša naloga zagotavljanje podatkov, ciljev in usmeritev demografskemu skladu. A njegova ustanovitev je malce bolj zapletena, saj se SDS in DeSUS ne moreta dogovoriti, katera podjetja naj bi prešla pod demografski sklad.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763