Tujina

Sedež Daimler-Chryslerja naj bi se selil v ZDA

Hamburg/Stuttgart, 05. 10. 1999 11.51 1 min branja 0

image (28)

Daimler-Chryslerjev šef Juergen Schrempp je v izjavi za hamburško revijo Stern dejal, da naj bi se sedež podjetja iz Stuttgarta preselil v ZDA, poleg tega pa naj bi v nemško-ameriškem koncernu razmišljali tudi o ustanovitvi holdinške družbe v Zuerichu. Tiskovni predstavnik koncerna pa je danes v zvezi s selitvijo zatrdil, da gre zgolj za predvidevanja.

Po pisanju Sterna naj bi bil Schrempp pod velikim pritiskom, ker je tečaj delnic po združitvi padel že za tretjino. Razlog za to pa naj bi bilo dejstvo, da ameriški vlagatelji niso najbolj navdušeni nad delnicami koncerna, ker te za razliko od starih Chryslerjevih delnic niso zajete v ameriškem borznem indeksu.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763