Predsedniki 21 letalskih družb so v kongres poslali pismo, v katerem opozarjajo, da se jim zdi nesmiselno zapravljati milijarde dolarjev za preprečitev vnosa orožja na letalo, po drugi strani pa oborožiti pilote in orožje na ta način spraviti na letalo.
Vodja Uprave za varnost v prometu (TSA), ki je bila ustanovljena po terorističnih napadih 11. septembra 2001, James Loy, je v pismu senatorjema Ernestu Hollingsu in Johnu McCainu izrazil stališče administracije, ki želi pred oboroževanjem pilotov izpolniti nekatere pomembne pogoje. Administracija bi namreč dala orožje le tistim pilotom, ki bi si to želeli in ki bi prej prestali temeljito izobraževanje in urjenje.
Piloti podpirajo oboroževanje

Oboroževanje seveda zagovarjajo piloti, ki se imajo za zadnji steber obrambe pred poskusom terorističnega prevzema letala. Piloti menijo, da je nasprotovanje oborožitvi nesmiselno, saj ima na tisoče vladnih agentov vsak dan na letalu svoje orožje. Zato po mnenju pilotov ne drži argument vodstev letalskih družb, da bo njihovo oboroževanje ogrozilo varnost letal.
Nasprotniki oboroževanja imajo sicer v žepu močnejši argument, in sicer stroške. Po okvirnih izračunih TSA bi program oboroževanja pilotov v prvem letu stal 900 milijonov dolarjev, nato pa še vsako leto po 250 milijonov dolarjev. Tega denarja TSA v svojem proračunu nima, letalske družbe pa ne nameravajo pokriti stroškov. Ameriški piloti, ki jih je okoli 85 tisoč, so sicer morali do leta 1960 po zakonu nositi orožje, če so prevažali zvezno pošto. Nasprotniki oboroževanja trdijo, da pošta ni isto kot ljudje.