Šest tednov po tragičnem dogodku so zaposleni v mestni komunali odstranili še zadnje sveče in šopke, ki so bili položeni na mesto, kjer je 24. junija umrlo 21 ljudi, ki so poskušali skupaj z drugimi priti na prizorišče dogodka.
Mestne oblasti, organizatorji dogodka in policija sicer še vedno drug drugemu pripisujejo krivdo za tragedijo, ki se je zgodila, ko so organizatorji ljudi, ki so želeli na prizorišče, po zvočnikih obvestili, da ni več prostora, zato naj se obrnejo in območje zapustijo. Tedaj naj bi nekaj ljudi poskusilo preskočiti ograjo, da bi le prišli na prizorišče, nato pa je izbruhnila panika.
Nemški Spiegel je na svoji spletni strani poročal, da so interni dokumenti prirediteljev dogodka pokazali, da je bila nekdanja železniška postaja kot prizorišče parade odobrena le za največ 250.000 udeležencev, prišlo pa je več 100 tisoč ljudi. Poleg tega naj bi dokument, ki so ga izdale mestne oblasti v Duisburgu, nakazoval, da so bili prireditelji izvzeti iz standardnih pravil o minimalni širini in številu zasilnih izhodov ter glede požarne obrambe.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.