Ševardnadze je bil zelo presenečen nad Putinovo izjavo, zato je njegove besede označil kot nepremišljene. Gruzijski predsednik je še prepričan, da Rusija ne namerava napasti Gruzijo, in izrazil upanje, da bo kriza rešena, saj med državama ni nerešljivih težav.
Putin pa je danes svojo grožnjo še okrepil, ko je o namerah Rusije glede sosednje Gruzije obvestil mednarodno skupnost. "Če se bodo nadaljevali kriminalni napadi iz Gruzije, bo Rusija v skladu z mednarodnim pravom sprejela primerne ukrepe za obrambo pred terorističnimi grožnjami," je v pismu, namenjenemu generalnemu sekretarju Združenih narodov Kofiju Annanu, voditeljem članic Varnostnega sveta ZN in članicam Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi, zapisal Putin in v pismu zagotovil, da morebitno rusko ukrepanje v Gruziji ne bo spodkopalo suverenosti in ozemeljske celovitosti države ali strmoglavilo tamkajšnjega političnega režima.
Ostro grožnjo Tbilisiju je Putin v sredo deloma relativiziral, ko je dejal, da Rusija ne bo uporabila vojaške sile, če bo gruzijsko vodstvo svoje ozemlje primerno nadziralo in izpolnjevalo mednarodne obveze v boju proti mednarodnemu terorizmu. Rusija je v zadnjih tednih sosednjo Gruzijo večkrat pozvala, naj bolje nadzira čečenske begunce v soteski Pankisi. Po ruskih podatkih begunsko taborišče namreč uporabljajo čečenski uporniki za logistično oporišče v boju v Čečeniji. V zadnjih mesecih so ruska letala in helikopterji taborišče večkrat napadli.
ZDA so izjavile, da ruskega predsednika Putina ne bodo podprle, če bo uresničil svoje grožnje o napadu na čečenske upornike v Gruziji. "ZDA podpirajo ozemeljsko celovitost Gruzije in nasprotujejo vsakršni enostranski vojaški akciji Rusije v Gruziji," je dejal tiskovni predstavnik State Departmenta.