Po besedah predstavnika severnokorejskega zunanjega ministrstva namreč Severna Koreja ni pripravljena na to, da bi ponovno vzpostavila stike z Bushevim "klanom", ki naj bi skušal s pomočjo orožja in denarja spremeniti severnokorejski komunistični politični sistem. Bush naj bi razžalil severnokorejskega voditelja s tem, ko je kritiziral njegov politični sistem in gospodarske neuspehe. To je prvi odziv Severne Koreje na omenjene Busheve predloge.
Bush je v sredo v Seulu zavrnil špekulacije, da ZDA načrtujejo napad na Severno Korejo, obenem pa poudaril svojo pripravljenost za pogovore s to komunistično državo. Bush namreč Severno Korejo skupaj z Iranom in Irakom, ki jih je označil kot "os zla", obtožil, da razvija orožje za množično uničevanje in da je odgovorna za stradanje svojega naroda.
Neimenovani predstavnik severnokorejskega zunanjega ministrstva je Busha opisal kot "politično zaostalega otroka, oropanega osnovnega razuma". Busheve besede o orožju o množičnem uničevanju in lakoti severnokorejskega naroda pa naj bi bile rezultat sovražne politike do ljudske republike, je poročala severnokorejska tiskovna agencija KCNA.
Bush zaključil turnejo po Aziji
Ameriški predsednik George Bush je z današnjim obiskom Kitajske zaključil turnejo po Aziji, v okviru katere je obiskal tudi Južno Korejo in Japonsko. V okviru dvodnevnega obiska na Kitajskem se je Bush zavzel za okrepitev dialoga med Pekingom in Tajpejem, za svobodo veroizpovedi in za demokratične volitve na Kitajskem. Med obiskom sta se Bush in Jiang zavzela za vzpostavitev boljših stikov med državama. Ni pa jima uspelo doseči soglasja glede svobodne veroizpovedi in dogovora o nadzoru nad širjenjem oborožitve. Bush je kitajskega kolega zaprosil, da Severni Koreji sporoči, da bi se želele srečati z njenimi predstavniki. Jiang pa je ZDA pozval k potrpežljivosti v vojni proti terorizmu.
Bush je obisk sklenil z ogledom kitajskega zidu, potem ko je na ugledni pekinški univerzi nagovoril kitajske študente. V govoru pred študenti ugledne pekinške univerze Qinghua, ki ga je neposredno prenašala in simultano prevajala kitajska televizija, je dejal: "Življenje v Ameriki kaže, da se svobode, z roko v roki s pravico, ni treba bati. V svobodni družbi različnost ni nered. Razprava ni spor. In različnost mnenj ni revolucija."
V odgovor na vprašanje študentov je Bush kitajsko vodstvo pozval k mirnemu dialogu s Tajvanom. Obe strani je posvaril pred "izzivanji". Na večkrat zastavljeno vprašanje, ali ZDA podpirajo ponovno združitev, je Bush odgovoril, da si ZDA želijo mirno rešitev, vendar pa so zavezane k dolžnostim, da pomagajo Tajvanu pri obrambi. Bush je v svojem govoru opozoril tudi na versko svobodo na Kitajskem. "Molim, da se bo končalo vsakršno preganjanje, da bi bili vsi ljudje na Kitajskem svobodni, da bi se zbirali in molili po svoji volji." Ameriški predsednik je sicer Kitajsko danes pozval, naj svojim državljanom zagotovi več demokratičnih svoboščin in ustavi preganjanje verskih skupin.