
Singh je na svoji prvi novinarski konferenci zagotovil, da bo njegova vlada nedvomno stabilna, njen mandat pa bo trajal pet let. Iskreno se je zavzel tudi za karseda prijateljske odnose med Indijo in Pakistanom. Pakistanski premier Zafarula Džamali pa je medtem zagotovil, da bo Pakistan nadaljeval svojo politiko dialoga z Indijo kljub spremembi vlade.
Datum Singhove zaprisege sicer še ni določen. 71-letnega Singha pa so za kandidata Kongresne stranke za novega indijskega premiera izvolili poslanci stranke, potem ko se je Sonia Gandhi odločila, da ne bo prevzela položaja predsednice vlade.
Singh je danes še obljubil, da bo ščitil interese delavcev. Obenem je tudi menil, da Indija potrebuje močan javni in zasebni sektor. Nekatera podjetja so strateškega pomena, pri čemer je indijski mandatar zagotovil, da bodo državna podjetja za nafto in plin ostala v javni lasti. Obljubil je še, da vlada nima namena privatizirati tudi ne bank v državni lasti.