Med 22 osebami naj bi bila tudi dva glavna osumljenca, je poročala turška tiskovna agencija Anatolija. Osumljenci naj bi Turčijo zapustili takoj po napadih.
Turška policija je v torek aretirala turškega državljana, ki je domnevno naročil samomorilski napad na sinagogo Beth Izrael, kasneje pa je priznal povezanost s teroristično mrežo Al Kaida, so danes poročali turški časniki. Policija pa je doslej ugotovila že tudi identitete štirih samomorilskih napadalcev, ki so 15. novembra sprožili avtomobile bombe pred carigrajskima sinagogama in 20. novembra pred britanskim generalnim konzulatom in banko HSBC. Po podatkih turških oblasti so bili vsi štirje napadalci Turki. Odgovornost za vse napade je prevzela skrajna skupina IBDA-C in teroristična mreža Al Kaida.
Identificirali napadalca na HSBC

Turške oblasti so s pomočjo DNK ugotovile identiteto napadalca na podružnico britanske banke v Carigradu. Analiza posmrtnih ostankov napadalca je pokazala, da gre za moškega z imenom Mevlut Ugur. Ta je 20. novembra izvedel samomorilski napad z avtomobilom bombo na sedež turške podružnice britanske banke HSBC v Carigradu.