Bigleya je skupaj z dvema ameriškima državljanoma sredi septembra ugrabili pripadniki skrajne islamske skupine Tavhid va al džihad, ki jo vodi Jordanec Abu Musab al Zarkavi.
Na video posnetku, ki prikazuje usmrtitev britanskega talca, je Bigley prebral izjavo, nato pa so ga ugrabitelji obglavili. Viri blizu upornikom v Faludži so povedali, da naj bi Bigleya ubili v četrtek popoldne v sunitskem mestu Latifija, 35 kilometrov jugozahodno od Bagdada. Bigley je bil v času usmrtitve oblečen v oranžni kombinezon, kot so tisti, ki jih nosijo zaporniki v ameriškem taborišču Gaunatamo na Kubi. Tiskovni predstavnik britanskega zunanjega ministrstva pa je povedal, da britanske oblasti te navedbe še ne želijo komentirati. Medtem je Biglgleyeva njegova družina potrdila njegovo smrt. "Lahko potrdimo, da je družina dobila resničen dokaz, da je Ken Bigley bil usmrčen," je v televizijskem sporočilu dejal Bigleyev brat Phil.
London je bil v stiku z ugrabitelji
Britanska vlada je z ugrabitelji Kena Bigleya pred njegovo usmrtitvijo izmenjala nekaj sporočil, je izjavil britanski zunanjo minister Jack Straw. Kot je povedal, je skupaj s premierom Tonyjem Blairom odobril vsebino sporočil, ki niso bila v nasprotju z britansko politiko dogovarjanja z ugrabitelji. Kot je dodal, je vlada naredila vse, kar je mogla, da bi omogočila Bigleyevo izpustitev.
Američani napadli poročno zabavo
V ameriškem letalskem obstreljevanju Faludže je po bolnišničnih virih davi umrlo najmanj 11 ljudi, 17 je bilo ranjenih, med njimi so predvsem ženske in otroci, saj so Američani napadli neko poročno slavje, med svati pa je bil žrtev tudi ženin. Ameriška vojska je napad potrdila in dodala, da je bil cilj napada brlog zloglasnega jordanskega terorista Abuja Musaba al Zarkavija na severozahodu Faludže, kjer se srečujejo voditelji njegove skupine.
V bližini hotelov, kjer so nameščeni tuji gosti in novinarji, v močno varovanem osrednjem delu iraške prestolnice Bagdad, je v četrtek zvečer odjeknilo več eksplozij, slišati pa je bilo tudi streljanje z avtomatskim orožjem. Po navedbah prič sta dve raketi zadeli hotel Sheraton, podatkov o morebitnih žrtvah pa ni.
Varnostniki iz hotela Palestine so povedali, da sta dve raketi zadeli bližnji hotel Sheraton. V eksplozijah so se zlomila okenska stekla, preddverje hotela pa je napolnil dim. Po doslej znanih podatkih v notranjosti hotela ni bila povzročena škoda. Na območje so prispeli tudi iraški policisti.
"Opravičujem se v imenu Tonya Blaira"
Britanska ministrica za trgovino in industrijo Patricia Hewitt se je v četrtek zvečer kot prva članica britanske vlade opravičila za napačne obveščevalne podatke, s katerimi so opravičili napad na Irak. Hewittova se je opravičila v imenu britanskega premiera Tonyja Blaira. Ob tem je sicer poudarila, da je bil napad na Irak upravičen.
"Želim poudariti, da vsi, od premiera navzdol, vsi, ki smo bili vpleteni v sprejemanje te neznansko težke odločitve, obžalujemo in se opravičujemo zaradi dejstva, da so bile informacije napačne, ne mislim pa, da je bila odločitev, da smo šli v Irak, napačna," je poudarila ministrica Patricia Hewitt.
Premier Blair je minuli teden na letni konvenciji laburistične stranke v Brigtonu poudaril, da je svet varnejši kraj, odkar je nekdanji iraški voditelj Sadam Husein v zaporu. Ob tem je dodal, da se lahko opraviči za informacije, ki so se izkazale za napačne.