Urad vlade Republike srbske za odnose z javnostjo je ob tem sporočil, da je naloga delovne skupine, da preveri, ali so ti ljudje zaposleni in imajo stike z ustanovami Republike srbske ali BiH.
Visoki predstavnik mednarodne skupnosti v BiH Paddy Ashdown je konec minulega tedna pozval oblasti Republike srbske, naj do konca februarja preučijo dokumentacijo, ki jim jo je predložila komisija za preiskavo dogodkov na območju Srebrenice leta 1995.
Priznanje genocida
Komisijo za preiskavo pokola v Srebrenici je decembra 2003 po pritisku mednarodne skupnosti ustanovila vlada Republike srbske. Sredi oktobra lani je komisija pripravila končno poročilo, ki ga je predala vladi Republike srbske. Ta je s sprejetjem poročila prvič priznala, da je vojska Republike srbske s pokolom Muslimanov v Srebrenici storila genocid. Število smrtnih žrtev načrtnega pokola v Srebrenici se v poročilu, ki zajema obdobje od 10. do 19. julija 1995, ocenjuje na več kot 7800.
Vlada Republike srbske se je ob tem javno obvezala, da bo privedla pred sodnika vse odgovorne za vojne zločine. Na podlagi analize dokumentacije, ki jo je predložila komisija za preiskavo dogodkov na območju Srebrenice, bi morala identificirati odgovorne za vojne zločine, predvsem tiste, ki so še vedno zaposleni v institucijah Republike srbske in ki ovirajo sodelovanje entitete s haaškim Mednarodnim sodiščem za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije.