Da se je ob eni največjih turističnih atrakcij zgodil pokol, je Tanja Merlak, Slovenka, ki živi v Londonu, izvedela v službi: "Ena izmed strank je gledala po telefonu in kar naenkrat je rekla: 'Streljali so se na Westminstru ..." Vsi so bili šokirani, je povedala za oddajo 24UR.
Na tem istem mestu je le dvajset minut pred tragedijo stala Živa Leder, ki s sestro v Londonu počitnikuje. "Stisne te, ko se zaveš, da bi tam lahko okrvavljen ležal ti." Teroristični napad na Westminstrskem mostu sta s sestro opazovali z višine, z vrha ene največjih znamenitosti mesta London Eye. "Prišli sva ravno čez polovico, čez vrh, ko sva opazili, da je bilo na Westminstrskem mostu veliko več policistov, reševalcev, okoli londonskega očesa je letelo nenormalno število helikopterjev. Opazili sva, da so most zaprli, zato sva vedeli, da se nekaj dogaja," je le nekaj ur po napadu pripovedovala v pogovoru za oddajo 24UR ZVEČER.
Tik pred napadom sta tudi sami bili točno tam, kjer je moški, čigar imena še niso objavili, sejal smrt. "20 minut prej sva stali na istem mestu, kjer je napadalec zbil ljudi. Opazovali sva tisto mesto, kjer so ljudje ležali na tleh in so jih reševalci reševali," je povedala. "V bistvu sva imeli kar srečo."
Mestu je zavladal kaos, strah. Podzemne železnice so postale sovražnik številka ena, pripoveduje Nejc Jus: "V bistvu mislim, da je bilo kar pričakovano do neke mere, glede na to, kaj se dogaja vsepovsod drugod po Evropi, ampak vseeno pride to kot šok, ko se zgodi v tvoji bližini." Alja Možina pa je priznala, da se zaradi aktualnih dogodkov raje izogiba podzemnih železnic. V njeni službi so organizirali tudi trening, kako ukrepati v primeru terorističnega napada.
Toda: pripravljen ali ne. Na določene dogodke dejansko ne moreš vplivati, se strinjajo. In vse, kar ti ostane, je samo, da živiš naprej.