Greg Moore je v desetem od 250 krogov dirke na ovalu v Fontani s svojim dirkalnikom Reynard-Mercedes v izhodu iz drugega zavoja pri hitrosti več kot 300 km/h zapeljal s proge ter se zaletel v zaščitni zid. Njegov bolid se je raztreščil. Dirkač se je skupaj z ostanki vozniškega prostora večkrat prevrnil, nato pa obležal s hudimi poškodbami glave. S helikopterjem so ga takoj prepeljali v bolnišnico, kjer pa je uro kasneje podlegel poškodbam.
Dirka se je kljub nesreči nadaljevala, vodstvo tekmovanja pa je odpovedalo vse slovesnosti po končanem tekmovanju. Andrew Craig, vodja serije CART, je sprva nameraval odpovedati tudi slovesnost ob koncu sezone dan po dirki, a je na prošnjo Moorove družine, ki je nesrečno dirko spremljala s tribun, odločitev spremenil. Sporočil pa je, da bodo program prireditve nekoliko spremenili.
Moore je v tekmovanju serije Indy in Cart nastopal četrto sezono. Pred vstopom v Indy je uspešno nastopal v formulah nižjih kategorij, dvakrat je osvojil naslov prvaka serije Indy light. Leta 1996 je že v tretjem nastopu v seriji CART dosegel tretje mesto, naslednje leto pa je z 22 leti in 10 meseci postal najmlajši zmagovalec v tem tekmovanju. V svoji karieri je v 72 nastopih dosegel pet zmag, zadnjo na letošnji prvi dirki v Homesteadu. Nadarjeni kanadski dirkač bi moral po koncu letošnje sezone prestopiti k moštvu Rogerja Penskeja.
Izidi dirke:
1. Adrian Fernandez (Meh/Ford Reynard) 250 krogov
2. Max Papis (Ita/Ford-Reynard) 250
3. Christian Fittipaldi (Bra/Ford-Swift) 250
4. Juan Montoya (Kol/Honda-Reynard) 250
5. Jimmy Vasser (ZDA/Honda-Reynard) 250
6. Mauricio Gugelmin (Bra/Mercedes-Reynard) 250
7. Al Unser ml. (ZDA/Mercedes Penske) 249
8. Tony Kanaan (Bra/Honda Reynard) 249
9. Gil de Ferran (Bra/Honda Reynard) 249
10. Dario Franchitti (Ško/Honda-Reynard) 248
Končni vrstni red:
1. Montoya 212,
2. Franchitti 212,
3. Tracy 161,
4. Andretti 151,
5. Papis 150,
6. Fernandez 140,
7. Fittipaldi 121,
8. de Ferran 108,
9. Vasser 104,
10. Greg Moore 97...