
Z ustrelitvijo so usmrtili Badiha Hamadeha, ki je bil obsojen za umor treh ljudi, in Remija Zatarja, ki je v oboroženem ropu ubil tri ljudi. Ahmeda Mansurja, ki je postrelil osem ljudi, še pet pa jih je ranil, pa so obesili. Vse obsojence so usmrtili v bejrutskem zaporu Rumie. Smrtno kazen morata sicer potrditi tako predsednik države kot tudi premier. Gre za prve smrtne kazni odkar je pred šestimi leti predsedovanje države prevzel Emil Lahud.
Javnost ni naklonjena smrti
V Libanonu od leta 1998 niso izvrševali smrtne kazni, saj je javno mnenje o tem zelo razdeljeno. Precej ljudi se namreč zavzema za odpravo te najstrožje kazni. Intelektualci in zagovorniki človekovih pravic so ponoči protestirali pred parlamentom in zaporom. Mednarodni opazovalci v Libanonu pa so oblasti kritizirali, češ da so ignorirale "tihi dogovor" o neizvrševanju smrtne kazni in da svoje odločitve niso obrazložile.
Številne države in tudi Evropska unija ter mednarodna nevladna organizacija za varstvo človekovih pravic Amnesty International (AI), sopozivale Libanon, naj smrtnih kazni ne izvrši.