Leta 2003 je vročina v Sredozemlju povzročila smrt skoraj 18.000 ljudi. Ameriški znanstveniki iz instituta Purdue so objavili podatke, da se bo število vročih dni na tem področju, kamor sodijo deli Evrope, Afrike in Bližnjega vzhoda, povečalo skoraj za 500 odstotkov.
Največjo rast temperature, ko govorimo o ekstremno visokih temperaturah, naj bi imela Francija.
V znanstvenem časopisu Geophysical Research Letters lahko preberemo, da bi v primeru zmanjšanja emisij toplogrednih plinov, bili vroči dnevi za 50 odstotkov manj intenzivni.
Doktor Noah Diffenbaugh in njegovi kolegi so potrdili povezavo med visokimi temperaturami in povečanim številom smrti v vročih poletnih dneh. Znanstveniki predvidevajo, da bodo temperature, ki smo jih zadnjih nekaj let imeli za najvišje, v prihodnosti postale med nižjimi.
Posledice neznosnih poletnih temperatur se bodo kazale tudi na ekonomskem področju, je povedal soavtor študije Jeremy Pal iz kalifornijske univerze Loyola Marymount.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.