Okoli 30 ljudi, med njimi največ žensk in otrok, je zaradi dehidracije, srčne kapi in driske umrlo na severu Bangladeša, kjer se temperature gibljejo nad 40 stopinj Celzija. "Vsak dan zaradi vročine in z njo povezanih bolezni umre več ljudi," so sporočili iz bangladeškega ministrstva za zdravje. Vremenoslovci napovedujejo, da se bo nevzdržno vroče vreme nadaljevalo do predvidenega monsunskega deževja, ki naj bi nastopilo sredi junija.
Vročinski val je moril tudi v južni indijski državi Andra Pradeš in sosednji Orisi. Umrlo je najmanj 55 oseb. Medtem ko so v državi Andra Pradeš temperature padle s 45 na 40 stopinj Celzija, pa v Orisi še naraščajo – najvišja temperatura, ki so jo izmerili, naj bi dosegla celo 48,5 stopinj Celzija.
Iz Nepala medtem poročajo o najmanj petih smrtnih žrtvah, število mrtvih pa bi se lahko še povišalo.
Uničujoče poplave na Kitajskem
Južno Kitajsko pa so po močnem deževju prizadele poplave, ki so spremenile velike kmetije v blatna jezera, poplavile vasi in uničile več kot 36.000 domov. Oblasti se bojijo, da je umrlo na stotine ljudi.
"Voda je hiše dejansko odnesla s seboj," je povedal direktor rudnika v mestu Tajčimiao v provinci Hunan, Džov Dečing.
Na jugu Kitajske dežuje že tri dni, najbolj prizadete province pa so Hunan, Sičuan in Guidžov. Deževje je povzročilo poplave in več zemeljskih plazov, ki so terjali najmanj 88 življenj, 73 oseb pa pogrešajo. Strokovnjaki ocenjujejo, da je v provinci Hunan prizadetih okoli pet milijonov ljudi, ogromno vaščanov je ostalo brez elektrike, prometne vezi so pretrgane, dež pa še vedno ne pojenja.
V najbolj prizadetem okrožju Šinšao so plazovi pod seboj pokopali najmanj 32 ljudi, okoli 45 oseb pa še pogrešajo. Oblasti se bojijo, da je žrtev še več, saj se reševalci še niso dokopali do težko dostopnih gorskih vasi. "Še vedno iščemo pogrešane, v akciji pa sodelujejo tudi policisti," je povedal predstavnik oblasti. "Iskali bomo, dokler ne bomo izgubili upanja," je še dejal.