Tujina

Sosede Afganistana proti talibanskemu režimu

New York, 12. 11. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Zunanji ministri držav sosed Afganistana so na sedežu ZN v New Yorku sprejeli skupno izjavo, v kateri so afganistanskemu prebivalstvu obljubili, da mu bodo pomagali "pri prizadevanjih za politično rešitev afganistanske krize".

Države t.i. skupine 6+2, Kitajska, Iran, Pakistan, Tadžikistan, Turkmenistan, Uzbekistan ter ZDA in Rusija se strinjajo, da je treba v Afganistanu oblikovati afganistansko vlado na širokih političnih temeljih, ki bo večetnična, politično uravnotežena in izvoljena na svobodnih volitvah, je poročala nemška tiskovna agencija dpa.

Ministri so se sestali tudi z generalnim sekretarjem ZN Kofijem Annanom, ki je opozoril na potrebo po hitrem ukrepanju tako na politični kot humanitarni ravni v trenutku, ko so opozicijske sile tik pred Kabulom. "V trenutku, ko se dogodki odvijajo zelo hitro, je treba uskladiti politične vidike z vojaškim razvojem dogodkov na terenu," je poudaril. Povedal je še, da je bil v pogovorih z afganistanskimi strankami o oblikovanju nove vlade narejen napredek in da bo njegov posebni odposlanec za Afganistan Lakdar Brahimi še pospešil tovrstna prizadevanja, je poročala francoska tiskovna agencija AFP.

  • Splošen
  • Goran Bojčevski
  • Rade Šerbedžija
  • Svetlana Zaharova
  • Od čardaša do valčka
  • Večer Puccinijeve glasbe
  • Hamo
  • Vlado Kreslin
  • Trip to Las Vegas
  • Orkester Sv. Cecilija
  • Tosca
  • Nesrečniki
  • Otello
  • Maksim Vengerov
  • Martha Argerich
  • Dunajski filharmoniki