V spopadu med palestinsko policijo in privrženci Hamasa naj bi bilo po poročanju očividcev ranjenih sedem ljudi.
Izraelski umik iz Ramale in Nablusa

Na Zahodnem bregu pa so se sinoči sešli visoki izraelski in palestinski varnostni predstavniki. O poteku in vsebini tri ure in pol trajajočih pogovorov, ki so dobili zeleno luč izraelskega premiera Ariela Šarona, ni nobenih informacij. Po srečanju pa se je izraelska vojska davi umaknila iz dveh sektorjev v avtonomnem palestinskem mestu Ramala in iz zahodnega dela Nablusa, ki ga je izraelska vojska zasedla 4. decembra.
Palestinski varnostni predstavniki so se sešli z vodjo izraelske službe za notranjo varnost (Šin Bet) Avijem Dihterjem, navzoči pa so bili tudi ameriški predstavniki. To je prvi sestanek med stranema na tej ravni po odločitvi izraelske vlade o prekinitvi vseh stikov s palestinskim voditeljem Jaserjem Arafatom.
Arabske države za intifado in bojkot Izraela

Zunanji ministri arabskih držav so pred uradno otvoritvijo srečanja, posvečenega zaostritvi razmer na Bližnjem vzhodu, že imeli nekaj neformalnih srečanj. Ministri 22 članic Arabske lige so po navedbah virov, ki so blizu ligi, govorili o več različnih besedilih sklepnega dokumenta zasedanja. Arabske države, ki so doslej že večkrat skušale določiti jasna in enotna stališča o izraelsko-palestinskem konfliktu, bodo to skušale znova storiti na srečanju, ki so ga sklicali na zahtevo Palestincev.
Sirski predlog sklepne izjave predvideva, da bi ministrski svet pozdravil palestinski odpor proti izraelski okupaciji in podprl nadaljevanje intifade. Ministri naj bi tudi zavrnili možnost enačenja terorizma z bojem palestinskega, libanonskega in sirskega ljudstva proti izraelski okupaciji. Drugi predlog sklepne izjave, ki predvideva bojkot izraelskega premiera Ariela Šarona, pa je predstavil generalni sekretar Arabske lige Amr Musa. Ministrski svet naj prekine vse politične stike z izraelskim premierom, dokler se ta ne bo pripravljen z Arafatom pogovarjati o miru, piše v predlogu.
Razlike v stališčih med državami so se pokazale že ob prihodu ministrov v Kairo, saj zmerne države, kot sta Egipt in Jordanija, podpirajo palestinskega voditelja, Sirija pa njegov poziv k obnovitvi pogajanj z Izraelom zavrača. Arafat je namreč v nedeljo pozval k ukinitvi oboroženih akcij proti Izraelu, posebej samomorilskih napadov, in k takojšnji obnovitvi mirovnih pogajanj z Izraelom.