Tujina

Spopadi in eksplozije v Nepalu

Katmandu, 27. 10. 2002 00.00 1 min branja 0

Nepalska policija meni, da so za eksplozije odgovorni maoistični uporniki

V nepalski prestolnici Katmandu je danes odjeknilo več bombnih eksplozij, v katerih so bile, po navedbah policije, ranjene najmanj tri osebe. Nepalske vladne sile pa so v več spopadih ubile najmanj 16 maoističnih upornikov.

Nepalska policija meni, da so za eksplozije odgovorni maoistični uporniki
Nepalska policija meni, da so za eksplozije odgovorni maoistični uporniki
FOTO: Reuters

Devet upornikov so ubili v vasi Nawalparasi, 150 kilometrov zahodno od nepalske prestolnice Katmandu, sedem pa jih je bilo ubitih v različnih krajih po državi.

V Katmanduju je sicer danes eksplodiralo pet podtaknjenih bomb. V eksploziji so bile ranjene tri osebe. Po mnenju policije so za eksplozije odgovorni maoistični uporniki, čeprav odgovornosti za napad ni prevzel še nihče.

Izgredi v državi se vrstijo, čeprav so maoisti pred dnevi napovedali, da so pripravljeni na pogajanja.

  • katalog
  • Set orodij
  • Električni prekopalnik
  • Vrtna hiška
  • Akustični panel
  • Drsna vrata
  • Kopalniško pohištvo
  • Visokotlačni čistilnik
  • Robotska kosilnica
  • Regal
  • bauhaus - lestev
  • akumulatorske  škarje
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1534