Kakih 150 oboroženih pripadnikov brigad se je približalo prostorom vojaške obveščevalne službe v Rafi, ki jo vodi Musa Arafat. Zaenkrat ni podatkov o morebitnih ranjenih.
Brigade mučenikov Al-Akse so najglasnejši nasprotnik imenovanju nečaka Jaserja Arafata na čelo preoblikovanih palestinskih varnostnih sil. V noči na nedeljo so pripadniki te skupine zažgali prostore obveščevalne službe v Han Junisu, osvobodili zapornike in zasegli orožje.
Arafat je ponovno zavrnil odstop premiera Ahmeda Kureja
Arafat je "povsem zavrnil" Kurejev odstop, je po srečanju povedal palestinski minister, pristojen za pogajanja, Sajeb Erekat. Kurej je odstop ponudil v soboto po valu ugrabitev na območju Gaze. Palestinski voditelja pa ga je tudi takrat brez pomisleka zavrnil, hkrati pa je odredil dolgo pričakovano reformo varnostnih sil, ki jih je združil v tri organizacije.
Arafat je obenem odstavil vodjo palestinskih varnostnih sil Abdela Raziza Al-Madžajda in na položaj imenoval svojega nečaka Muso Arafata, kar je pri članih gibanja Fatah naletelo na veliko neodobravanje. Musa Arafat je sicer danes sporočil, da "nima nikakršnega namena odstopiti".
Še en odstop zaradi Gaze
Medtem pa je odstop danes ponudil vodja palestinske pomorske policije, general Džomaja Gali. Kot so sporočili uradni palestinski viri, je Gali odstopil v protest proti "kaotičnim razmeram na območju Gaze".
Arafat ni več 'sveta krava'
Namestnik palestinskega ministra za civilne zadeve in član Arafatovega gibanja Fatah, Sofian Abu Zaida pa je danes izjavil, da Arafat za Palestince ni več 'sveta krava'. "Od včeraj med Palestinci ni več svetih krav. Ljudje imajo dovolj. Spoštovanje do Jaserja Arafata kot simbola palestinskega boja še vedno obstaja in je še vedno sveto. Kar ni več sveto, je način, kako vodi palestinske oblasti,' je izjavil za izraelski radio.
V Gazi je sinoči več tisoč Palestincev protestiralo proti reformam varnostnih služb in imenovanju nečaka palestinskega voditelja Jaserja Arafata za vodjo splošne varnostne službe, ker menijo, da to ne bo zmanjšalo korupcije oziroma privedlo do sprememb.
Veliko protestnikov je bilo oboroženih, med njimi pa so bili tudi pripadniki Arafatovega gibanja Fatah.
Jaser Arafat je po vladni krizi, ki je zajela palestinsko vodstvo, pristal na reforme varnostnih služb in število varnostnih služb zmanjšal z osem na tri, kot so to zahtevali mednarodni posredniki. Sicer je Arafat napovedal tudi druge reforme.