Opozicija je prepričana, da so volitve zaznamovale volilne nepravilnosti in skrivnostni poskus atentata na predsednika dan pred volitvami. Sodišče pa pravi, da je skrinjice zapečatilo, da bi zavarovalo dokaze, toda zaenkrat ni zahtevalo ponovnega štetja, ki ga je zahteval opozicijski kandidat Lien Chan.
Lienova opozicijska nacionalistična stranka je pritožbo glede volitev vložila, potem ko je zbral le 30.000 glasov manj kot predsednik Chen. Chen zbral namreč 6,47 milijona glasov, medtem ko je za opozicijskega kandidata Liena glasovalo 6,44 milijona ljudi. V prestolnici Tajvana so se Lien in drugi opozicijski voditelji zbrali pred predsedniško palačo, kjer se jim je v nedeljo pridružilo kakih tisoč protestnikov.
Sodišče naj bi se o ponovnem štetju odločilo v ponedeljek.
Neveljaven referendum
Prvi referendum v zgodovini Tajvana, na katerem so se volivci izrekali glede vojaške grožnje s strani Kitajske, je bil zaradi prenizke volilne udeležbe neveljaven, je sporočila volilna komisija v Taipeiju. Uradni Peking je sporočil, da je neuspeh referenduma dokazal, da to nelegalno dejanje nasprotuje volji naroda.
Volivci so na referendumu odgovarjali na dve vprašanji, in sicer, ali naj Tajvan okrepi protiraketno obrambo, če bo Kitajska še naprej svoje rakete usmerjala proti otoku, in ali naj Tajvan nadaljuje mirovne pogovore s Kitajsko. Po navedbah osrednje volilne komisije je 92 odstotkov od tistih, ki so oddali svoj glas, na obe vprašanji odgovorilo z "da".