Varnostni svet (VS) v njej poziva sprti strani, naj "izpolnita svoje obveze iz časovnega načrta v sodelovanju z bližnjevzhodno četverico in uresničita vizijo dveh držav, ki mirno sobivata druga ob drugi". Predlog resolucije je v VS ZN vložila Rusija in to kljub pozivom Izraela, naj tega ne stori. Glasovanje o resoluciji, osnutek katere je Rusija predstavila 30. oktobra, so sprva zaustavile ZDA, ki so zahtevale vključitev obsodbe terorističnih skupin, ki napadajo izraelske civiliste.
Moskva pa je vztrajala, da je namen resolucije le podpora uresničevanju časovnega načrta, zato so ZDA po navedbah diplomatov pristale na omembo zahteve po ustavitvi terorizma. Resolucija tako izraža "resno zaskrbljenost nad nadaljevanjem tragičnih in nasilnih dogodkov na Bližnjem vzhodu". Ponavlja tudi "zahtevo po takojšnji ustavitvi vseh nasilnih dejanj, vključno z vsemi oblikami terorizma, provokacije, hujskaštva in uničenja".
Palestinci pozdravili resolucijo VS ZN
Palestinci so pozdravili sprejem resolucije, medtem ko je ta po mnenju Izraelcev nepotrebna. Izrael je namreč prepričan, da omenjena resolucija razmeram na Bližnjem vzhodu ne bo pomagala. "Več resolucij ni rešitev," je dejal izraelski veleposlanik v ZN Arye Mekel in dodal, da bi moralo priti do resnične dejavnosti Palestincev, ki bi morali končno začeti uničevati teroristično infrastrukturo, kar je tudi v skladu s časovnim načrtom njihova dolžnost. Medtem pa je poškodbam današnjega oboroženega napada nekega skrajneža na množico ljudi na izraelsko-jordanski meji pri kraju Eliat podlegla ena oseba, štirje pa so bili ranjeni.
Po mnenju palestinskega opazovalca v ZN Naserja Al-Kidve bi resolucija lahko pomenila ločnico v zgodovini bližnjevzhodnega mirovnega procesa, saj je prva po številnih letih, ki se osredotoča na politično spravo in označuje polno udejstvovanje VS ZN v mirovnem procesu.
Podobno si je za sprejem omenjene resolucije čestital vodilni palestinski pogajalec Sajeb Erekat, ki je izrazil upanje, da bo bližnjevzhodna četverica, v kateri so Rusija, ZDA, ZN in Evropska unija, vzpostavila mehanizem za izvedbo časovnega načrta.
Napad na izraelsko-jordanski meji
Do napada je prišlo v času, ko je palestinski premier Ahmed Kurej prispel v mesto Gaza na pogovore s predstavniki petih skrajnih palestinskih skupin o ustavitvi napadov na Izrael. V napadu je bilo sicer po zadnjih podatkih ranjenih pet ekvadorskih krščanskih romarjev, ki so bili del 39-članske turistične skupine na ogledu bližnjevzhodnih svetih mest. Devet ur po napadu je ena od ranjenih, šlo naj bi za 33-letno žensko, zaradi poškodb glave umrla v bolnišnici. Izraelsko ministrstvo za turizem je medtem turistom na pomoč že poslalo špansko govoreče prostovoljce in psihologe.
Turisti so prihajali iz Jordanije in so bili po navedbah vodje izraelskega mejnega prehoda že na izraelski strani. Napadalec, katerega identiteta še ni znana, se je skril med tovornjaki, ki so na jordanski strani čakali na prehod meje, in z oddaljenosti 20 metrov streljal na množico ljudi. Odgovornosti za napad doslej ni prevzel še nihče. Obmejni policisti so napadalca ustrelili.