Slovenija

Spremembe, ki bi jih uvedli otroci, če bi vodili državni zbor

Ljubljana, 24. 11. 2022 19.47 1 min branja 0

parlament, volitve

Kako bi bilo, če bi otroci imeli priložnost in se lahko prelevili v ministre ali prevzeli državni zbor? Kaj bi po njihovem morali spremeniti, da bi bilo otrokom bolje, lažje? Ta teden so priložnost, da, sicer le za en dan, stopijo v čevlje tistih, ki odločajo o naši in njihovi prihodnosti. Prevzeli so zdravstveno ministrstvo, ministrstvo za delo, za okolje, za pravosodje, v sredo pa tudi državni zbor. Želijo si predvsem, da bi ministrstva med sabo bolje sodelovala in se povezovala pri pomembnih temah, še posebej, ko gre za duševno zdravje otrok. Znano je namreč, da se polovica vseh duševnih težav začne že pred 15. letom starosti, 75 odstotkov vseh duševnih motenj se razvije do 25. leta.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763