
Sinoči okoli 22. ure je z območja vojaškega samskega doma v širšem središču Beograda zapeljalo več policijskih vozil, med njimi tudi dve marici z odprtimi vrati. Tako so lahko novinarji, ki so dogajanje spremljali, takoj videli, da niso nikogar aretirali.
Policija je tam iskala najbolj znanega haaškega ubežnika, nekdanjega vojaškega poveljnika bosanskih Srbov, Ratka Mladić. Da akcija ni bila uspešna je pozneje potrdil tudi predsednik nacionalnega sveta za sodelovanje s haaškim sodiščem Rasim Ljajić. Vodja srbskih radikalcev Tomislav Nikolić pa je kriminaliste obtožil, da so pregledali 300 sob, čeprav so imeli nalog le za eno. Zato je tudi zagrozil, da bodo poslanci z vrst njegove stranke preprečili izvolitev nove vlade, kar pa se potem ni zgodilo.
Tadić verjame v aretacijo
Srbski predsednik Boris Tadić je prepričan, da bodo Mladića prej ali slej prijeli, če je le v Srbiji. "Če Mladića ni v Srbiji, bomo lahko ponudili prepričljive dokaze o tem,“ je dodal.
Poudaril je, da je izpolnjevanje dolžnosti do Mednarodnega sodišča za vojne zločine na območju nekdanjega Jugoslavije prednostna naloga Beograda. V nasprotnem primeru se bo Srbija za več desetletij oddaljila od članstva v Evropski uniji, je dejal, kar bi pomenilo, da bi se njeni državljani oddaljili od boljšega življenja.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.