Vojislav Koštunica je takoj po volitvah dejal, da bodo na glavnem odboru Demokratične stranke Srbije v kratkem odločali o morebitnih vladnih koalicijah. V predvolilnem boju je nekdanji jugoslovanski predsednik trdil, da njegova stranka ne namerava sestavljati nove vlade niti z radikalci niti z Dinđićevimi demokrati, saj naj bi le-ti uničili državne institucije.
Glede na izide volitev, ki so močno okrepile skrajneže, pa bo vodstvo stranke, bo besedah Koštunice, moralo zavzeti novo stališče do morebitnih koalicij. Pri tem naj ne bi šlo le za koalicijo treh ali štirih demokratičnih strank, temveč za vse možne koalicije. Vsekakor pa Koštunica ne verjame, da bi lahko radikalci dobili položaj premiera.
V skladu z zakonom naj bi ustanovna parlamentarna seja potekala najkasneje do 27. januarja, za sestavo vlade pa ni predpisan rok.
ZDA ironično o izvolitvi Miloševića
ZDA so se ironično odzvale na izide nedeljskih parlamentarnih volitev v Srbiji, kjer je bil med drugimi v parlament izvoljen tudi nekdanji srbski predsednik Slobodan Milošević, ter izrazile upanje, da bo demokratskim strankam uspelo oblikovati prihodnjo vlado kljub tokratnemu zmagoslavju radikalcev.
Milošević in Vojistav Šešelj, ki sta bila v parlament izvoljena kot nosilca liste Socialistične stranke Srbije oziroma zmagovalne Srbske radikalne stranke, zaradi sojenj v Haagu ne bosta tudi dejansko sedeti v parlamentu.
Namestnik tiskovnega predstavnika ameriškega State Departmenta Adam Ereli je poudaril, da je kljub temu, da so radikalci skupaj prejeli 30 odstotkov glasov, 60 odstotkov volilnega telesa glasovalo za stranke, ki si prizadevajo za demokratično tranzicijo. Obenem je izrazil upanje, da bodo prihodnji srbski voditelji spoštovali demokratične ideale, gospodarske, sodne in politične reforme kot tudi daytonski sporazum ter da bodo sodstvu izročili nekdanje srbske voditelje, obtožene vojnih zločinov.
Hrvaška zadržana
Srbska soseda Hrvaška pa je uspeh radikalcev na srbskih volitvah sprejela z zadržkom. "O poti, ki jo bo ubrala Srbija, ne bi rad ugibal, upam pa, da bo šla v smeri Evrope," je poudaril hrvaški predsednik Stipe Mesić.
Hrvaški premier Ivo Sanader in predsednik Mesić sta poudarila, da si bo Hrvaška še naprej prizadevala za normalizacijo odnosov s SČG. Mesić še upa, da bo proevropskim silam v Srbiji uspelo "organizirati moč", saj naj bi to po njegovem mnenju olajšalo nadaljnjo sodelovanje med Srbijo in Črno goro.