Medtem so bili pogovori Miloševića s Černomirdinom in Ahtisaarijem, ki so se dopoldne nadaljevali, prekinjeni. Trojica je pogovore nadaljevala potem,ko je srbski parlament sprejel mirovni načrt skupine G-8. Ahtisaari, ki je že na poti iz Beograda, naj bi še danes popoldne ali zvečer o rezultatih pogovorov poročal voditeljem EU na vrhunskem zasedanju v Koelnu.
O poteku pogovorov še ni vesti. Odposlanca prav gotovo ne bosta pokazala kopij mirovnega načrta, bomo pa izvedeli poglavitne točke dogovora. Mirovni načrt za Kosovo, ki ga je danes odobril srbski parlament, predvideva umik jugoslovanskih vojaških, paravojaških in policijskih sil iz pokrajine, namestitev in razporeditev mednarodnih varnostnih sil, vrnitev kosovskih beguncev in vzpostavitev začasne uprave za Kosovo kot del mednarodne navzočnosti, o kateri naj bi odločal Varnostni svet ZN, predvideva pa obsežno avtonomijo Kosova znotraj ZRJ.
Ta umik naj bi bil končan v sedmih dneh, pri čemer pa načrt ne navaja datuma začetka umika. mednarodnih varnostnih sil pod okriljem ZN, v katerih naj bi pomemben del predstavljale sile zveze NATO.
V Beograd naj bi kmalu odpotovali predstavniki zveze NATO, da bi preučili izvedbo načrta za mirno rešitev kosovskega vprašanja. O tem bi se po telefonu dogovorila posebni ruski odposlanec za ZRJ Viktor Černomirdin in namestnik ameriške državne sekretarke Strobe Talbott, je povedal Černomirdinov svetovalec Valentin Sergejev.