
Rumsfeld je obiskal letalsko oporišče Bagram, kakih 50 kilometrov severno od Kabula, kjer se je srečal s tam nameščenimi ameriškimi vojaki. V pogovoru z vojaki je dejal, da zaenkrat povsem izključuje možnost namestitve mirovnih sil na Bližnjem vzhodu. "Ta možnost je preuranjena," je dejal. Če bo uspelo s pogajanji zmanjšati nasilje v regiji in bi strani to zahtevale, potem bi lahko na Bližnji vzhod namestili opazovalce ali pa enote za vzdrževanje miru, je še dejal Rumsfeld.
Rumsfeld je ob obisku oporišča Bagram še opozoril, da naj bi teroristična organizacija Al Kaida to pomlad pripravljala nove teroristične napade. Pred Rumsfeldovim prihodom so v bližini kabulskega letališča eksplodirale vsaj tri rakete. O žrtvah in škodi afganistanske oblasti niso poročale.
Boji med rivalskimi frakcijami
Ko še navaja afganistanska agencija AIP, so milice, lojalne vojaškemu poveljniku province Paktija Padši Kanu, sprožile ofenzivo proti silam plemenskega sveta iz prestolnice province Gardeza, in sicer nekaj kilometrov zunaj mesta. Spopadi, v katerih sta sprti strani uporabili tudi tanke, rakete in topništvo, so potekali celo noč do jutra.
Kot je dejal guverner Paktije Tadž Mohamed Vardak, so sile Padše Kana sicer pregnali kakih 30 kilometrov iz mesta, vendar pa te sile od tam na mesto izstreljujejo rakete, pri čemer je bilo po besedah Vardaka ubitih najmanj 15 ljudi, ranjenih pa 75. Vardak je še pojasnil, da bi želel Padša Kan postati guverner province, s čimer pa se prebivalstvo ne strinja.
Vardaka je prehodna afganistanska vlada za guvernerja Paktije imenovala februarja. Sprva je predsednik prehodne vlade Hamid Karzaj za guvernerja omenjene province imenoval Padšo Kana, vendar je konec januarja v Gardezu prišlo do krvavih spopadov z enotami mestnega plemenskega sveta, šure, ki je nasprotovala njegovemu imenovanju. Karzaj je pozneje Kana odstavil s položaja.