Po dvournem pogovoru so iz Downing Streeta sporočili, da je bil pogovor "zelo topel in neformalen" in da sta ob vprašanju Iraka govorila tudi o Afganistanu in evropskih zadevah. Nemški kancler pa je samo dejal, da je bil pogovor kot običajno dober.
Konec izolacije Nemčije
Eden od vodij poslanske skupine Schröderjevih socialdemokratov SPD Gernot Erler, sicer strokovnjak za zunanjo politiko, je ocenil, da srečanje z britanskim premierom pomeni prvi korak za izhod iz izolacije, v kateri se je znašla Nemčija.
Velika Britanija velja za glavno zaveznico ZDA pri načrtih za napad na Irak in strmoglavljenje režima iraškega voditelja Sadama Huseina, ki ga obtožujejo pridobivanja in razvoja orožja za množično uničevanje. Nemčija takšnim načrtom ostro nasprotuje, kar je zaostrilo nemško-ameriške odnose.
Ameriški predsednik George Bush pa se je v ponedeljek odzval na predvolilno kampanjo kanclerja Schröderja, v kateri je ta ostro nasprotoval ameriškim načrtom v zvezi z Irakom, in dejal, da "bosta morala kancler Schröder in njegova vlada še veliko postoriti za izboljšanje odnosov med državama". Ameriški obrambni minister Rumsfeld pa je dejal, da je karakter Schröderjeve predvolilne kampanje, ki mu je pripomogel na oblast, zastrupil ameriško-nemške odnose.
V Berlinu o novi koaliciji
V Berlinu so se danes začela pogajanja med socialdemokrati in Zelenimi, ki so na volitvah dobili potrebno večino za oblikovanje nove vlade. Zeleni obljubljajo, da bodo doslej najboljši volilni uspeh v pogajanjih vnovčili za bolj ekološko usmeritev vlade. Med drugim si bodo prizadevali za zvišanje davkov na goriva. Danes naj bi določili le glavne pogajalske točke, vsebinski pogovori pa se bodo začeli v ponedeljek.