Tujina

Štangelj še naprej vodi

Sydney, 29. 10. 1999 13.28 |

Gorazd Štangelj je tudi po 11. in 12. etapi kolesarske dirke za veliko nagrado Commonwealtha zadržal majico vodilnega.

Na dopoldanski gorski etapi je prišel v cilj v vodilni skupini petih kolesarjev. Najbolj nevaren na tej gorski preizkušnji mu je bil Litvanec Raimondas, ki se mu je v skupni razvrstitvi približal na vsega 30 sekund. To mu je uspelo zaradi dodatnih točk prejetih na vmesnih gorskih ciljih.

Martin Hvastija je prišel v cilj kot šesti, Martin Derganc pa je osvojil osmo mesto. To je tudi zadostovalo, da so naši zadržali vodstvo med ekipami. Drugouvrščeni Poljaki za Slovenci zaostajajo pet minut. Na popoldanski krožni dirki ni prišlo do sprememb v skupni razvrstitvi. Med našimi se je najbolje odrezal Hvastija, ki je zasedel peto mesto.