Po vsej Italiji so zaprli banke, vladne urade in šole. Prav tako sta bila močno okrnjena tudi železniški in avtobusni prevoz. V Rimu pa se je med stavko življenje za nekaj ur ustavilo. Stavkajočim se je na poti od Koloseja do italijanskega parlamenta pridružilo na tisoče Rimljanov. V slikovitih protestih so sodelovale tudi glasbene skupine in klovni. Študenti pa so se oblekli v toaletni papir, da bi tako prikazali, koliko so zaradi vladne politike vredne njihove diplome.
Javni uslužbenci zagotavljajo, da jih je v stavko prisilila vlada, ki ne izpolnjuje svojih dolžnosti. Zahtevajo 8-odstotno povišanje plač. Vlada odgovarja, da bodo zahtevam težko ugodili, saj mora brzdati javni primanjkljaj, zaradi katerega je država komaj izpolnila maastrichtske kriterije. "Berlusconi je to državo spremenil v ruševine in če bo ostal ne bomo imeli niti prostora, da bi lahko ruševine zakopali," je povedala ena izmed protestnic.
Berlusconi prepričan v ponovno zmago
Tokatna stavka je nov udarec desnosredinski Berlusconijevi vladi. Javnomnenjske raziskave, ki so jih v Italiji opravili v začetku tedna, so namreč pokazale skoraj 8 odstotno prednost levo sredinskih strank. Najbogatejši Italijan, premier Berlusconi, kljub temu verjame v ponovno izvolitev na parlamentarnih volitvah prihodnje leto. Analitiki pa zagotavljajo, da bodo že regionalne volitve, ki bodo v začetku aprila v 14-ih od 20-ih pokrajin, pokazale, ali Italijani zaupajo vladi, ki je med drugim zmanjšala davke in se zavzemala za močno proameriško zunanjo politiko.