V času stavke je bil obseg železniškega prometa v Italiji zmanjšan za 20 odstotkov, Italijanske železnice pa so zagotovile, da je kljub stavki vozila večina vlakov na srednje in dolge proge, poskrbeli so tudi za povezavo rimskega letališča Fiumicino z Rimom. Po podatkih sindikatov se je v Italiji stavke udeležilo več kot 80 odstotkov zaposlenih, blagajne na mnogih manjših in večjih železniških postajah pa so bile zaprte.
Težave v Franciji
Stavka železničarjev je močno otežila tudi promet v Franciji, železniški promet v nekaterih francoskih departmajih je bil popolnoma ohromljen. Stavke se je v Franciji udeležilo kar 80 odstotkov vseh zaposlenih državnega železniškega podjetja. Tudi Francozi so stavkali v protest proti sprostitvi konkurence tovornih transportov, kot razlog za to pa navajajo tudi bojazen, da bo privatizacija železniškega transporta znižala varnost prevozov in ogrozila socialni status železničarskih delavcev.
Zaradi neuresničevanja nove uredbe o omejitvah letenja pa so za petek, 21. marca, stavko napovedali tudi piloti in stevardese vseh letalskih družb in večine sindikatov v Italiji. Osemurna stavka letalskega osebja se bo začela v petek ob 10. uri.