Medtem ko Leskovarju zaradi odpovedi nekaterih tekmovalcev sploh ni bilo potrebno nastopiti v kvalifikacijah, pa se je izkazala Betijeva. S časom 13,32 je postavila drugi čas kvalifikacij, obenem pa izpolnila normo za nastop na svetovnem prvenstvu v Sevilli, kamor bo odpotovala v primeru odpovedi Brigite Bukovec.
V finalu teka na 1.500 metrov je nastopil Aleš Tomič in s časom 3:48,22 zasedel končno 11. mesto. V sobotnih kvalifikacijah je nastopil še Damjan Zlatnar, ki pa se mu v teku na 110 metrov z ovirami s časom 14,54 ni uspelo uvrstiti v finale.
''Po treh četrtinah prvenstva smo že presegli pričakovanja, v nedeljo pa nas čaka še morda najuspešnejši dan. Betija je nastopila zares odlično in ima zadnji dan prvenstva velike možnosti za uspeh. Veliko pričakujemo tudi od Valantove in Leskovarja, ki bi se lahko uvrstila vsaj med osmerico najboljših,'' je zadovoljno povedal vodje reprezentance Boris Mikuž.





















