Po šesto dnevnih pogajanjih so trgovinski ministri le odobrili sporazum, ko je Indija, edina zaviralka sporazuma, končno pristala na dogovor. Sporazum je sprejet z upanjem, da bo pripomogel k zaustavitvi upočasnjevanja svetovne gospodarske rasti in povečal zaupanje v organizacijo po neuspehu v Seattlu pred dvema letoma. Direktor delegatov STO Paul-Henri Ravier je povedal, da se bodo ministri kmalu sešli na javni plenarni seji, kjer bo deklaracija tudi formalno sprejeta.
Po besedah kanadskega predstavnika Sergia Marchija so bila pogajanja že na robu neuspeha, dokler ni Indija objavila, da ne bo nasprotovala glavni deklaraciji, ki bo postavila agendo za nov krog pogajanj. Vendar pa bodo indijska ostra nasprotovanja, kot pravi Marchi, zabeležena v posebnem poročilu. Indija se je pridružila ostalim 141 članicam pri sprejemanju posameznih deklaracij, ki bodo med drugim revnim državam zagotovile dostop do dražjih zahodnjaških zdravil, pravi Marchi, in omogočale izvedbo prejšnjih trgovinskih sporazumov.
Indija je sicer zahtevala od bogatih držav, predvsem od ZDA in Kanade, da se zavzamejo za hitrejše zmanjšanje kvot na uvoz tekstilnih izdelkov. ZDA so odgovorile, da so s sprejemom dogovora o protidampinških carinah in s privolitvijo do dostopa patentiranih zdravil sprejele največ, kar lahko brez odobritve kongresa. Indija je svojo zahtevo opustila po zagotovilu, da bodo o tej točki razpravljali na enem od naslednjih srečanj STO.
Sicer je STO na tokratni konferenci dobil dve novi članici – Kitajsko in Tajsko. Kitajska, deveta svetovna gospodarska velesila, se je za članstvo pogajala petnajst let, odločitev o sprejetju Kitajske pa je soglasno sprejelo 141 držav. V skladu z neformalnim dogovorom iz leta 1992 Tajvan v STO ni smel biti sprejet pred Kitajsko. Čeprav Kitajska Tajvan obravnava kot del svoje države, bo Tajvan v sklopu STO obravnavan kot posebno carinsko območje. Obe državi bosta polnopravni članici postale 30 dni zatem, ko bosta parlamenta ratificirala pogodbo o članstvu.