Projekcije kažejo, da so volilci CDU/CSU namenili večjo podporo. Po poročanju televizij ARD in ZDF naj bi ta unija dobila od 38,6 do 39,4 odstotka glasov, SPD od 37,3 do 38,2 odstotka, Zeleni od 8,7 do 8,8 odstotka, liberalci (FDP) pa od 7,4 do 7,5 odstotka glasov nemških volilcev.
Prvi delni uradni izidi bodo znani v ponedeljek ob 3. uri zjutraj.
Parlamentarna večina še negotova
Kdo bo dosegel večino v parlamentu, pa je za zdaj še popolnoma nejasno. Po poročanju televizije ZDF bi koalicija SPD kanclerja Schröderja in Zelenih dobila 46,9 odstotka glasov, koalicija Stoiberjeve CDU/CSU in liberalcev (FDP) pa 46,3 odstotka glasov. Medtem ko televizija ZDF napoveduje boljši izid volitev za rdeče-zeleno koalicijo, pa po podatkih televizije ARD bolje kaže črno-rumeni koaliciji.

Po poročanju ZDF bi po dosedanjih rezultatih SPD tako dobila 244 sedežev v parlamentu, CDU/CSU 249 sedežev, Zeleni 56, liberalci pa 48. Rdeče-zelena koalicija bi tako dobila 300 poslanskih sedežev in s tem absolutno večino v 598-članskem parlamentu. Po poročanju ARD pa bi večino v parlamentu dobila črno-rumena koalicija, saj bi po njenih podatkih CDU/CSU dobila 254, SPD 240, Zeleni 56, FDP pa 48 poslanskih sedežev.
Stoiber se je medtem že razglasil za zmagovalca. "Nekaj je že jasno: Unija je zmagovalka volitev," je dejal v Berlinu. Skupaj s predsednico krščanske unije Angelo Merkel pa sta izključila možnost velike koalicije z SPD, Stoiber pa je ob tem še izrazil prepričanje, da bi koalicija unije in FDP lahko vladala s stabilno večino.
Neodločena kampanija

Rdeče-zelena koalicija socialdemokratskega kanclerja Gerharda Schröderja (SPD) želi po bleščeči zmagi leta 1998 dobiti novo priložnost. Konservativna koalicija CDU/CSU s svojim kanclerskim kandidatom Edmundom Stoiberjem pa je prepričana, da ji je po pretresih zaradi še vedno nepojasnjenih finančnih škandalov po štirih letih vrnitev na oblast na dosegu roke. Po več mesecih, ko se je zdela zmaga konservativnega tabora skoraj gotova, so socialdemokrati - po katastrofalnih poplavah in zaradi naraščanja strahu pred vojno v Iraku - dobili veter v jadra in v javnomnenjskih raziskavah prehiteli CDU/CSU.
Liberalci (FDP) pod vodstvom Guida Westerwelleja, ki jim javnomnenjske raziskave napovedujejo od osem do devet odstotkov glasov, želijo predvsem znova vladati. Ali naj bi bilo to s SPD ali s koalicijo CDU/CSU, se stranka še ni odločila. Zeleni, koalicijski partnerji SPD v sedanji vladi, si lahko obetajo od šest do sedem odstotkov glasov. Prenovljeni komunisti (PDS) si prizadevajo, da bi postali najmočnejša politična sila v vzhodnih deželah, njihova prihodnost pa je v primeru, da ne presežejo petodstotnega volilnega praga, odvisna od tega, ali bo stranki uspelo dobiti najmanj tri neposredne mandate. Možnost koalicije s PDS je sicer Schröder zavrnil.
Potekale so tudi deželne volitve
Vzporedno s parlamentarnimi volitvami so potekale tudi deželne volitve v deželi Mecklenburg-Predpomorjansko, kjer prve projekcije rezultatov kažejo, da bo deželi še naprej vladala rdeče-rdeča koalicija, sestavljena iz socialdemokratov in prenovljenih komunistov.
Prišlo je do volilne manipulacije
Nemški časnik Bild am Sonntag v današnji izdaji poroča, da so v Hamburgu zabeležili poskus volilne manipulacije. Združenje z imenom Mednarodna demokracija je z reklamnimi pošiljkami 150.000 gospodinjstev v Hamburgu pozvalo, naj glasovnice naročijo po pošti in jih razdelijo tujcem, ki nimajo volilne pravice. Primer že raziskuje policija.