Po poročanju agencije AIP naj bi v ameriških napadih samo danes umrlo 13 oseb, od tega 8 v Kabulu, kjer je raketa zadela stanovanjsko naselje, pet pa v Kandaharju.
V Kandaharju so vojaška letala napadala predvsem cilje na obrobju mesta in letališče. Davi naj bi letala obstreljevala tudi talibansko vojaško poveljstvo, osem kilometrov izven Džalalabada, vendar neodvisni viri teh informacij še niso potrdili.
Talibanski režim je medtem sporočil, da je bil tarča napadov ponoči tudi Kandahar, pri čemer naj bi umrlo vsaj štirideset civilistov. Po poročanju afganistanske agencije AIP je v napadih na predmestje in letališče v Kandaharju umrlo vsaj pet ljudi, dvanajst pa naj bi jih bilo ranjenih. Poleg letališča so ameriška letala ponoči ciljala predvsem talibansko protizračno obrambo na jugovzhodu Džalalabada in vojaško oporišče na vzhodu prestolnice. Tri eksplozije so odjeknile v samem središču mesta. Ena izmed bomb naj bi padla tudi na nekdanjo diplomatsko četrt v prestolnici Vazir Akbar Han.
Posredovanje kopenskih sil?
Ameriški obrambni viri v Washingtonu so sporočili, da so na letalonosilki Kitty Hawk v Indijskem oceanu na nove akcije proti glavnemu osumljencu za teroristične napade v ZDA Osami bin Ladnu in talibanom pripravljene tudi posebne enote ameriške vojske, ki so na letalonosilko prispele pred nekaj dnevi.
Po pričevanjih očividcev Američani Kabul prvič napadajo z letali vrste AC-130, ki so jih že uporabili v napadih na Kandahar. Po poročanju francoske tiskovne agencije AFP naj bi uporaba teh letal pomenila, da protizračna obramba talibanov ne predstavlja več nevarnosti. Nemška agencija DPA pa na drugi strani navaja ugotovitve tadžikistanske vlade, da uporaba teh letal, ki so namenjena predvsem za podporo kopenskim silam, pomeni napoved skorajšnjega posredovanja ameriških kopenskih sil v Afganistanu. Te domneve je podprla tudi napoved Avstralije, da bo na prošnjo ZDA do srede novembra v napadih na Afganistan sodelovala s 1550 vojaki, ki bodo sodelovali tudi v bojih mož na moža. BBC pa poroča, da se čas za kopensko posredovanje izteka, saj bo v Afganistanu kmalu zima.
Ameriški vojaki naj bi se po poročanju iranskega radia s helikopterji izkrcali blizu Kandaharja. Tudi britanski premier Tony Blair je v britanskem parlamentu namignil na kopensko posredovanje v Afganistanu, ko je dejal, da s trenutnimi napadi v Afganistanu "pripravljajo teren za nove vojaške akcije". Britanski zunanji minister Jack Straw pa je med današnjim obiskom v Ankari dejal, da Velika Britanija nima dokazov o tem, da bi bil Irak povezan s terorističnimi dejavnostmi organizacije Al Kaida, ki jo vodi glavni osumljenec za nedavne teroristične napade v ZDA Osama bin Laden. Straw je še ocenil, da vojaška operacija proti Iraku "ni na dnevnem redu".
Bin Laden in mula Omar sta živa, Mutawakil ni prebegnil
Talibanski minister za izobraževanje in predstavnik talibanske vlade Amir Kan Mutaki je medtem sporočil, da sta glavni osumljenec za teroristične napade na ZDA 11. septembra Osama bin Laden in vrhovni talibanski voditelj, mula Mohamed Omar tudi dvanajsti dan bombardiranja Afganistana "živa in zdrava".
Talibanski zunanji minister Vakil Ahmed Mutavakil se nahaja v Kandaharju, kjer naj bi danes spregovoril novinarjem, je dejal Mutaki, ki je zavrnil vse govorice o Mutavaklovem prebegu v Pakistan oziroma Združene arabske emirate. Dodal je še, da talibani ostajajo enotni v obrambi domovine pred ameriško agresijo.
Spopadi med talibani in Severnim zavezništvom so se umirili
Severno zavezništvo je medtem sporočilo, da se je njegovim silam v sredo pridružilo 700 pripadnikov talibanskih sil. Spopadi med talibanskimi enotami in afganistansko opozicijo v okolici mesta Mazar-i-Šarif na severu Afganistana pa so se danes umirili. Opozicijski viri še navajajo, da so njihove sile včeraj odbile napad talibanov, v zadnjem tednu spopadov pa naj bi se mestu, ki velja za ključno talibansko oporišče na severu države, približale na manj kot pet kilometrov.
Savdski notranji minister Najef ben Abdel Aziz pa je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP danes opozoril vse privržence glavnega osumljenca za nedavne teroristične napade v ZDA Osame bin Ladna, da njihovo delovanje savdske oblasti ne bodo prenašale. To je prvo tako resno opozorilo s strani savdskih oblasti, ki so sicer ostro obsodile teroristične napade na ameriških tleh, vendar pa ameriških povračilnih napadov na Afganistan niso javno podprle.