Tujina

Streli na opozicijskih demonstracijah v Prokuplju

Prokuplje, 08. 07. 1999 21.42 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V Prokuplju, kjer hkrati potekajo demonstracije Miloševićevih privržencev in nasprotnikov, je že prišlo do prvega incidenta. Član Miloševićeve stranke je s pištolo nekajkrat ustrelil v zrak, množica pa je odgovorila s kamenjem.

Po pričevanjih očividcev naj bi na balkon poslopja SPS stopil eden od strankinih članov s pištolo v roki in šestkrat streljal v zrak. Udeleženci opozicijskih denmonstraciji, ki potekajo v neposredni bližini, so nato začeli metati kamenje na stavbo. Organizatorji opozicijskih demonstracij in vodja Demokratske stranke Zoran Đinđić so kakih 4000 udeležencev pozvali, naj ostanjo mirni. S prizorišča protestov poročajo o navzočnosti policistov, ki naj bi skušali vzpostaviti red, vendar so razmere še vedno skrajno napete.

Miloševičevi socialisti so sprva napovedali, da bodo istočasno v Prokruplju pripravili demonstracije v podporo režimu, a so se jim pozneje odpovedali. Kljub temu pa se je zbrala skupina Miloševičevih simpatizerjev

  • Dogodki splošno 1
  • El amor brujo
  • 	 The Duke Ellington
  • Kronanje popeja
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Edward Clug CLUSTER
  • Robben Ford
  • Vicente amigo
  • Večer z legendami kubanske glasbe
  • Fantom iz opere
  • Goran Bojčevski & Balkan Nuevo
  • Rade Šerbedžija
  • Od Čardaša do Valčka
  • večer Puccinijeve glasbe
  • Svetlana Zaharova
  • Dogodki splošno 2
  • Dogodki splošno 3
  • Dogodki splošno 4