V zahodnem delu Bagdada so neznanci streljali na tri športne civilne avtomobile, v katerih se navadno vozijo tuji poslovneži ali člani ameriške administracije v Iraku. Policija na prizorišču incidenta je sporočila, da sta bila v streljanju ubita najmanj dva človeka, natančno število in identifikacija ljudi, ki so se peljali v avtih, pa še nista znana, niti za koliko žrtev natančno gre.
Vozila so se pod točo strelov zaletela, sprožile so se zračne blazine, pri čemer sta dve osebi padli iz vozil, napadalci pa so pograbili trupli in še tri preživele ter jih odpeljali neznano kam. Po incidentu je lokalno prebivalstvo ob zaletenih vozilih izvedla pravo malo veselico s petjem in plesom, s čimer so nazorno pokazali, kako vedno težje prenašajo prisotnost zahodnjakov v svoji deželi.
Plačujejo tudi nekdanji "prijatelji ZDA"
Dva strelca, ki sta se izdajala za policista, sta v središču Bagdada ubila dva človeka, zaposlena pri uredniku neodvisnega iraškega časopisa. Morilca naj bi bila privrženca padlega režima Sadama Huseina.
"Štiri avtomobili, ki so vozili za policijskim vozilom, so se ustavili pred mojo hišo. Ljudje v avtomobilih so zahtevali, naj grem z njimi, ker naj bi to ukazal notranji minister," je povedal urednik iraškega časopisa, Ismail Zajir. "Povedal sem jim, da bom najprej preoblekel, nato pa sem poklical notranjega ministra, ki me je opozoril, da bi bili ljudje pred mojo hišo lahko organizirani kriminalci. Ko sem prišel nazaj ven, so odpeljali mojega šoferja in osebnega stražarja," je še povedal Zajir. Šoferja Abdula Samee Jabbarja in osebnega stražarja Mohameda Dawuda je policija uro in pol kasneje našla ustreljena v glavo. Zajir je bil prej urednik časopisa "Al-Sabah, ki ga je podpirala tudi ameriška administracija v Iraku, po sporih z Američani v Iraku pa je dal odpoved in ustanovil nov časopis Al-Sabah al-Jadeed.
Še 3.000 Britancev v Irak?
Velika Britanija naj bi se v naslednjih nekaj tednih odločila, ali bo v Irak poslala še 3.000 vojakov. Kot je dejal britanski premier Tony Blair, naj bi Velika Britanija tako poskušala nadomestiti vrzel, ki je nastala po odhodu španskih vojakov. Sicer ima Velika Britanija v Iraku okoli 8.500 vojakov.
Blair je še dodal, da namerava Velika Britanija do konca prihodnjega leta zmanjšati število svojih vojakov v Iraku, potem, ko bodo iraške varnostne sile sposobne same zagotavljati varnost.
V četrtek je britanska vlada objavila, da bo v Irak poslala še 370 vojakov na območje Basre, kjer sicer vlada relativno zatišje. Ob tem so poudarili, da nove enote ne predstavljajo že najavljene 'strateške odločitve' o novih enotah.
Mediji poročajo, da utegne ta odločitev biti tvegana za Blaira, čigar popularnost je od začetka vojne v Iraku močno padla. Nove enote bi namreč poslali na bolj nemirna območja, kot je na primer Najaf, kjer so bile pred tem španske enote.