
George Bush je po poročanju ameriške televizije NBC v nedeljo v Parizu dejal, da je smrt nekdanjega predsednika ZDA Ronalda Reagana žalosten trenutek v ameriškem življenju. Imenoval ga je za velikega Američana, ki je pustil za sabo državo, ki jo je obnovil in svet, ki ga je pomagal rešiti. Bush je v rezidenci ameriškega veleposlanika v Parizu med drugim dejal, da je imel Reagan samozavest prepričanja, moč osebnosti, veličino ponižnosti in humor modrosti.

V Reaganovih časih so ZDA pustile za sabo obdobje delitev in dvomov, zaradi Reagana pa naj bi svet pustil za sabo obdobje strahu in tiranije. Bush, ki si prizadeva nadaljevati dediščino 40. predsednika ZDA, je že govoril tudi z Reaganovo vdovo Nancy Reagan in ji izrazil sožalje, zastave pred Belo hišo pa je bila spuščena na pol droga.
Slovensko ministrstvo za zunanje zadeve se je pridružilo sožalnim izjavam ZDA ob smrti nekdanjega ameriškega predsednika Ronalda Reagana. Kot so v sporočilu za javnost zapisali na MZZ, se Ronalda Reagana in njegove politike spominjamo s spoštovanjem.
Kot poudarjajo na MZZ, je bil Reagan eden najbolj priljubljenih ameriških predsednikov, ki je pomembno vplival tudi na evropsko politiko. Poleg tega, da je s finančnim izčrpavanjem odločilno pripomogel k zlomu Sovjetske zveze in koncu hladne vojne, da se je s sovjetskim voditeljem Mihailom Gorbačovom se leta 1988 sporazumela o omejevanju jedrskega orožja, je njegova politika pomembno vplivala tudi na Slovenijo. V njegovem obdobju so namreč v Srednji in v Vzhodni Evropi, tudi v Sloveniji, zaživela opozicijska gibanja, kar je ob koncu 80. in v začetku 90. let pripeljalo do končnega zloma komunističnega sistema in do vzpostavitve demokratičnih oblasti v teh državah.
Nekdanji sovjetski voditelj Mihail Gorbačov je izrazil globoko užaloščenost ob smrti Ronalda Reagana. Zanj je bil Reagan veliki predsednik, s katerim je sovjetsko vodstvo lahko začelo težak, a pomemben dialog. Reagan je bil državnik, ki je kljub nestrinjanjem, ki so tedaj obstajala med ZDA in Sovjetsko zvezo, imel vizijo in izražal odločenost izboljšati in vzpostaviti normalne odnose med državama, ustaviti jedrsko tekmo in začeti zmanjševati jedrske zmogljivosti. "Ne vem, kako bi se drugi državniki tedaj odzvali, kajti položaj je bil zelo težak. Reagan, ki so ga mnogi imeli za skrajnega desničarja, si je te korake drznil storiti, kar je njegov najpomembnejše delo," je še dejal Gorbačov.
Papež Janez Pavel II. je vest o smrti nekdanjega ameriškega predsednika sprejel z žalostjo in veliko bolečine. Reagana je videl kot človeka, nagnjenega h konzervatizmu in viziji sveta, osvobojenega izpod totalitarizma. "Sveti oče je poudaril pomembno vlogo Reagana v zgodovini, ki je na bolje spremenila življenje milijonov ljudi, povečini Evropejcev," je povedal papežev tiskovni predstavnik in dodal, da so Reaganovi vdovi Nancy že poslali sožalje.

Britanski premier Tony Blair je povedal, da sta Reaganova vizija in voditeljstvo povečala samozavest naroda. "K politiki je doprinesel nekaj značilnih političnih potez, s katerimi je preprečil prelivanje krvi, njegovo ohranjanje ravnotežja z nekdanjo Sovjetsko zvezo pa je pripeljalo do konca hladne vojne," je povedal Blair.
Nekdanji japonski premier Jašuhiro Nakasone je poudaril, da je bil Reagan odličen predsednik, ki je vodil hladno vojno proti komunizmu z željo, da zmagata svoboda in demokracija. "Skupaj sva bila na petih srečanjih, ki jih je odlično vodil, vmes pa nas je zabaval z šalami," se spominja "Jasu", kot ga je poimenoval Reagan.

Nekdanji ameriški predsednik Bill Clinton je Reagana označil za pravi ameriški unikat. "S Hillary se bova vedno spominjala Reagana po njegovi močni osebnosti in neusahljivem viru optimizma, ki ga je razdajal ameriškemu ljudstvu. Zasluga mu gredo tudi za ameriški boj po svetu, s katerim je narodom drugod prinašal svobodo," se spominja Clinton.
Nekdanja predsednica britanske vlade Margaret Thatcher je izjavila, da Reagana ne bodo pogrešali le tisti, ki so ga poznali, in narod, za katerega je skrbel tako ponosno, ljubeče in globoko, pač pa za njim joka na milijone moških in žensk, ki so zaradi njegove politike danes svobodni.

"Ronald Reagan je edini voditelj, ki je zmagal v hladni vojni za svobodo, ne da bi bil izstreljen en sam naboj," je poudarila Thatcherjeva.

Francoski predsednik Jacques Chirac je umrlega označil za velikega državnika, ki je s svojimi močnimi prepričanji in zavezanosti demokraciji pustil globok pečat v zgodovini.
Ameriški državni sekretar Colin Powell je povedal, da je Reagan širil ameriški duh. "Njegov smeh, optimizem, vera v zmago demokracije in svobode ter volja, da to uresniči, so pripomogli h koncu hladne vojne, s čimer se je začelo svetlejše obdobje zgodovine."
Libijski voditelj Moamer el Gadafi je ob Reaganovi smrti obžaloval, da nekdanjega ameriškega predsednika niso privedli pred sodišče zaradi ameriškega napada na Tripoli 1986, v katerem je umrla njegova posvojena hči Haifa.
Regan je namreč 15. aprila 1986 ukazal zračni napad na libijsko prestolnico kot povračilo za domnevno vmešanost Libije za eksplozijo podtaknjene bombe v nekem disku v Berlinu, zaradi katere so umrli trije ljudje, med njimi dva ameriška vojaka.

Ronald Reagan je umrl za pljučnico v soboto, 5. junija, nekaj minut po 22. uri zvečer po srednjeevropskem času na svojem domu v Bel Airu v Los Angelesu. Nekdanji predsednik ZDA je leta 1994 sporočil, da ima alzheimerjevo bolezen in se je umaknil v zasebnost. Stik s svetom je zanj ohranjala njegova druga žena, nekdanja prva dama ZDA Nancy Reagan. Reaganovo truplo bodo prenesli v Washington, kjer bodo potekale pogrebne slovesnosti, ki se jih bodo verjetno udeležili številni svetovni voditelji. Pokopan bo v svoji predsedniški knjižnici v Kaliforniji.