Če bo Washington priskrbel konkretne dokaze o vpletenosti bin Ladna v napade, mu bo talibski režim sodil po islamskih zakonih, je danes dejal talibski veleposlanik v Pakistanu Abdul Salam Zaef. Pri tem je dodal, da talibski režim obsoja terorizem, ni pa želel govoriti o možni izročitvi bin Ladna. Zaef je še poudaril, da si talibi prizadevajo za pogajalsko pot.
Po drugi strani pa ZDA zahtevajo izročitev bin Ladna in niso pripravljene na pogajanja. Ker so talibi izročitev glavnega osumljenca doslej preprečevali, je velika verjetnost, da bodo ZDA z napadle domnevne centre za urjenje v Afganistanu.
Ameriški obrambni minister Donald Rumsfeld je po sinočnjem srečanju z egiptovskim predsednikom Hosnijem Mubarakom v Egiptu dejal, da protiteroristična akcija predvideva predvsem delovanje obveščevalnih služb, verjetnost obsežne ameriške vojaške akcije pa je majhna. Ameriški obrambni minister je izrazil tudi ameriško zadovoljstvo s pripravljenostjo Egipta sodelovati v protiteroristični koaliciji. Rumsfeld je govoril tudi o bližnjevzhodni krizi. Dejal je, da obstaja upanje, da bo Mitchellova poročilo, ki predvideva končanje nasilja v Izraelu in na palestinskih avtonomnih ozemljih in nadaljevaje mirovnih pogovorov, uresničeno.
Nekdanji afganistanski kralj Mohamed Zaher Šah je danes prejel pismo pakistanskega predsednika Perveza Mušarafa, v katerem ga ta poziva, naj v Islamabad čimprej pošlje svojega predstavnika. Pakistanski predsednik namreč želi s predstavniki nekdanjega afganistanskega kralja govoriti o prihodnosti Afganistana, potem ko bo padel talibski režim. Zahod, predvsem pa ZDA, si po napadih na ZDA prizadevajo strmoglaviti talibanski režim v Afganistanu in oblast vrniti Zaherju Šahu, ki je tam pred izgonom vladal štirideset let. Nekdanji kralj je minuli ponedeljek z afganistansko opozicijo sklenil sporazum o oblikovanju vrhovnega sveta narodne enotnosti Afganistana, ki naj bi izvolil voditelja države in prehodno vlado po napovedanem padcu talibskega režima.
Pakistanska vlada pa je danes v Kandahar na jug Afganistana poslala delegacijo, ki se bo sestala z vrhovnim voditeljem talibov, mulo Omarjem.
Proti napovedanim povračilnim akcijam ZDA je danes v Tokiu protestiralo okoli petsto žensk. Nekaj ur pred tem je namreč vlada premiera Junichira Koizumija sprejela zakon, ki Japonski omogoča da ZDA nudi logistično vojaško pomoč. Po mnenju protestnic naj ZDA krivce za napad obsodijo na podlagi mednarodnih zakonov. Na Japonskem je spomin na militaristično preteklost in poraz v 2. svetovni vojni še močno prisoten. V japonski ustavi so bili kot sredstva za razreševanje mednarodnih konfliktov omenjeni le dogovori. Po novem zakonu bo japonska vojska odslej lahko sodelovala kot logistična podpora mednarodnim silam in v humanitarnih akcijah za begunce. Po mnenju protestnic japonska vlada izkorišča mednarodne razmere kot izgovor za neke drugačne cilje.