Vrhovni voditelj talibanov, mula Mohamed Omar, pa je danes dejal, da bi morale ZDA, če želijo narediti konec terorizmu, umakniti svoje sile iz Zaliva in se raje lotiti reševanja palestinskega vprašanja, kot pa da poskušajo ubiti Osamo bin Ladna in njega samega. Talibani so danes prevzeli nadzor nad uradom ZN v Kandaharju in onemogočili komunikacije urada ZN s tujino, zaradi česar so človekoljubne dejavnosti ZN v državi po besedah tiskovnega predstavnika organizacije močno okrnjene, ponekod pa onemogočene.
Talibanski zunanji minister Vakil Ahmed Mutavakel je generalnega sekretarja ZN Kofija Annana v pismu pozval, naj posreduje v krizi in uporabi svoj vpliv, da bi "velikim silam preprečil vsiljevanje svojih zlonamernih interesov majhnim in šibkim državam, kot je Afganistan". Podobno pismo je talibanski zunanji minister naslovil tudi na Organizacijo islamske konference, v sporočilu, naslovljenemu na ameriški narod, pa talibani obžalujejo napoved "križarske vojne", ki jo je izrekel ameriški predsednik George Bush, in obsojajo kršenje afganistanskega zračnega prostora s strani ameriških letal.
Pakistanska vlada je iz Kabula evakuirala vse svoje diplomatsko osebje, je danes v Islamabadu sporočil tiskovni predstavnik pakistanskega zunanjega ministrstva. Pojasnil je, da gre za začasen umik iz varnostnih razlogov. Pakistan je ena od dveh držav, ki ima diplomatske stike s talibanskim režimom. Vlada v Islamabadu, ki se je sicer pridružila ameriški protiteroristični koaliciji, je pojasnila, da bo ohranila diplomatske odnose s Kabulom.
Spopadi se nadaljujejo
Afganistanska opozicija je medtem sporočila, da je bilo v zadnjih 24 urah v spopadih s talibanskimi silami v provinci Balh ubitih 80 talibanov, zajeli pa so 200 talibanov. Omenjene novice niso mogli potrditi neodvisni viri. Cilj operacije, ki jo vodi eden od poveljnikov Severnega zavezništva Abdul Rašid Dostam, je ponovni prevzem nadzora nad Mazar-i-Šarifom, prestolnico province Balh.