Lastnici, to sta norveška in švedska država, morata doseči soglasje o obsegu pooblastil, ki jih nameravata glede združitve prenesti na obe družbi. Skandinavski vladi pa imata hkrati na voljo teden dni za oddajo poročila Evropski komisiji glede vprašanj varstva konkurence v okviru omenjenega združevanja. Junija je bruseljska komisija namreč začela poglobljeno preiskavo o projektu združevanja obeh operaterjev, da bi preverili domnevne sporne konkurenčne plati združitve. Medtem pa naj bi Telia in Telenor Bruselj obvestila, da nameravata prodati področje kabelske tehnologije.
Če bo do združitve prišlo, bo nova družba Telianor eden največjih severnoevropskih operaterjev s tržno kapitalizacijo blizu 48 milijard dolarjev. Sprva naj bi bila družba v 60-odstotni lasti švedske in 40-odstotni lasti norveške vlade, sčasoma pa bosta Švedska in Norveška svoja lastniška deleža v novi družbi zmanjšali na 33,4 odstotka.
Delnice skupnega podjetja naj bi najkasneje leta 2000 začele kotirati na stockholmski in oslski borzi. Telia pokriva na Norveškem 80 odstotkov trga fiksne in le 50 do 60 odstotkov trga mobilne telefonije.