11. septembra 2001 sta potovala po New Yorku in v zgodnjih dopoldanskih urah sta pohajkovala po Manhattnu, čisto blizu nesrečnih stolpnic, ki sta se sesuli v prah. Preživela sta in štiri leta pozneje oddih poiskala v Londonu, natančneje, tam sta bila 7. julija.
Čakala sta na avtobus mestnega potniškega prometa, ko je na avtobusu, ki je bil od njiju oddaljen slabih 300 metrov, razneslo bombo, seveda je šlo spet za teroristični napad, v katerem so teroristi napadli tudi sistem podzemne železnice. Takrat je umrlo 56 ljudi, med njimi tudi štirje napadalci, Cairnsova sta preživela.
Ponovno sta poizkusila novembra tri leta pozneje, 25. novembra 2008 sta se odpravila v Indijo, v velemesto Mumbaj, nekoč imenovano Bombaj in se namestila v prestižnem hotelu Taj Mahal.
Pakistanski teroristi so vanj vstopili dan pozneje, 26. novembra ob 23.00 uri, ko sta Cairnsova že sladko spala. Hotel je gorel, padale so žrtve, vsega skupaj je med terorističnim obleganjem umrlo 167 ljudi, ranjenih je bilo 293 ljudi. Groza je trajala do 29. novembra do 4:20 zjutraj, ko so vladne sile naznanile, da imajo hotel spet v svojih rokah.
Cairnsova sta preživela nepoškodovana, a na smrt prestrašena. Zdaj ostajata doma in se do nadaljnjega sprehajata le še po bližnji okolici. Pravita, da ju je smrt iskala trikrat, a ju je le povohala ter pustila pri miru. Ne želita usode izzivati še četrtič, Lawrence Cairnes pa nekoliko šaljivo dodaja, da bi lahko tajne službe na podlagi njunih potovanj prilagajale svoje aktivnosti, saj sta, kot kaže, pravi napovednik terorističnih dogodkov.
Dopuste skoraj vsi težko pričakujemo, a namesto, da bi se odpočili in si nabrali novih moči, usoda tu in tam vzame stvari v svoje roke ter iz prijetnih trenutkov ustvari pravo nočno moro!

KOMENTARJI (33)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.