
Novico o smrti 41-letnice so sporočili njeni starši. Terri Schiavo je pred petnajstimi leti, ko je bila stara komaj 26 let, doživela srčni napad in ostala v vegetativnem stanju. Njen mož Michael Schiavo, ki je poudarjal, da Terri ne bi želela tako živeti, je že pred sedmimi leti zahteval, naj jo prenehajo umetno hraniti, njena starša Bob in Mary Schindler pa sta takoj vložila zahtevo za skrbništvo. Večletni sodni spor je s Terrijino smrtjo dobil svoj epilog. "Ne razumem, zakaj se Michael Schiavo v nekem trenutku ni preprosto umaknil," je dejal odvetnik Terrijinih staršev David Gibbs.
18. marca je sodišče ugodilo njenemu možu in Terri so odstranili cevke za hranjenje. Sinoči pa je ameriško zvezno prizivno sodišče na Floridi zavrnilo zahtevo staršev, da bi vnovič proučilo njen primer.
Duhovnik Frank Pavone je dejal, da je Terrijin mož njenim staršem in bratu prepovedal, da bi bili z njo, ko je umrla. "Na žalost so nam deset ali dvanajst minut preden je umrla, rekli, da moramo zapustiti sobo, ker jo bodo pregledali, nato pa jo bo obiskal Michael (mož). Bobby Schindler, njen brat, je rekel, da hočejo biti v sobi, ko bo umrla, Michael Sciavo je rekel ne. Njegova krutost je trajala do zadnjega trenutka," je dejal.

Za Terri Sciavo bodo sedaj opravili obdukcijo, s katero naj bi izvedeli tudi ali je bilo njeno stanje res neozdravljivo in morda našli celo dokaze za agresivno vedenje njenega moža, zaradi česar naj bi Terry, po besedah njenih staršev, posledično tudi doživela infarkt.
Primer Sciavo pa je, kot se glasijo prvi komentarji, verjetno le začetek vroče razprave v ZDA o življenju samem ter vlogi politike, vere in sodišč pri tem.
Bushevo sožalje staršem
Ameriški predsednik George Bush je družini Terri Schiavo izrazil sožalje. "V civilizaciji imajo močnejši dolžnost ščititi šibkejše," je povedal Bush. V odzivu na smrt Schiavove je Bush, ki se je že pred njeno smrtjo jasno postavil na stran njenih staršev, dejal, da bi se morala družba truditi varovati tiste, ki so izročeni na milost in nemilost drugim. "Danes so milijoni Američanov užaloščeni zaradi smrti Terri Schiavo," je dejal Bush.
Smrt Schiavove je komentiral tudi vatikanski kardinal Jose Saraiva Martins, ki je javno obsodil odstranitev pacientkine cevke za umetno hranjenje in ocenil, da je bilo to dejanje napad na Boga. Kardinal Martins, vodja vatikanskega urada za svetništvo, pa je povedal, da je "napad na življenje napad na Boga, ki je stvarnik življenja".