Vodostaj Labe v Nemčiji se sicer znižuje, kljub temu pa na severu države razmere ostajajo napete. S težavami zaradi naraslih voda, predvsem na podeželskih območjih ob Dravi in Donavi, se soočajo tudi na Hrvaškem. Gladina Donave je znova narasla tudi v Romuniji, v Bolgariji pa so za zavarovanje pred to reko postavili začasne nasipe.
Laünburg v nevarnosti
Na severu Nemčije je bilo zaradi narasle Labe tudi v noči na torek v pripravljenosti več tisoč ljudi, saj dokončno umiritev razmer pričakujejo šele čez nekaj dni. V mestu Hitzacker v deželi Spodnja Saška, kjer je staro mestno jedro pod vodo, je gladina vode znašala 7,49 metra, vodostaj pa naj bi se vsaki dve uri znižal za centimeter. V kraju Laünburg v deželi Schleswig-Holstein je gladina vode znašala 9,01 metra, kar še vedno predstavlja nevarnost za zgodovinski del kraja. V deželi Saška Anhalt pa je ponekod še vedno v veljavi preplah pred katastrofami, ki pa naj bi ga danes odpravili.
Na Hrvaškem najhuje v 40-ih letih
Na Hrvaškem je zaradi naraslih voda - tokrat naj bi bilo najhuje v zadnjih 40-ih letih - premier Ivo Sanader ob obisku prizadetih območjih ob Dravi in Donavi napovedal obširno pomoč. O prihodnjem skupnem varovanju pred naraslo Donavo se je Sanader pogovarjal tudi s srbskim kolegom Vojislavom Koštunico.
V Romuniji že od nedelje na vseh območjih ob Donavi velja pripravljenost pred najvišjo nevarnostjo. Donava v Romuniji že dva tedna s seboj nosi narasle vode, zaradi česar so tudi okrepili nasipe. Začasne nasipe so ob Donavi postavili tudi v Bolgariji, saj se je nivo reke dvignil tudi do 9,50 metra. Po pričakovanjih pa naj bi Donava v Bolgariji v prihodnjih dneh še narasla.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.