Eno od najbolj hrupnih mest na svetu bo tako uvedlo več kot 1100 'tihih območij' s premerom 100 metrov. "Trobljenje, pokanje s petardami in uporaba močnih zvočnikov bo zakonsko prepovedano,“ je zagotovil občinski pooblaščenec.
Do odločitve, ki jo je sprejelo indijsko višje sodišče, je prišlo, ko so aktivisti, ki se zavzemajo za zmanjšanje hrupa v Mumbaju, na sodišče prinesli peticijo. Spremembe se morajo, glede na sklep sodišča, zgoditi v roku enega meseca. Po besedah aktivistov bodo tako 'tiha območja' obsegala okrog 85 odstotkov centra mesta, čeprav je dejansko poudarek predvsem na območjih okrog šol, bolnišnic in sodišč.
Prebivalci se namreč dan za dnem soočajo s hrupom, ki dosega jakost od 80 do 85 decibelov, kar je skoraj še enkrat več od še dovoljene vrednosti, ki jo je postavila Svetovna zdravstvena organizacija. "Ljudje oglušijo,“ je zaskrbljena vodja ene od tamkajšnjih okoljevarstvenih organizacij.
Aktivisti pa so še vedno zaskrbljeni, saj se po njihovem pravi boj šele začenja – doseči hočejo namreč policijski nadzor 'tihih območij'. To po mnenju mnogih ne bo lahko, saj je "indijska kultura zelo glasna“, pravijo.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.