Republikanskega predsedniškega kandidata Donalda Trumpa so v soboto med govorom v Nevadi že drugič med letošnjo kampanjo agenti tajne službe hitro umaknili z odra zaradi domnevne grožnje, ki se je tudi tokrat izkazala za lažno. Moški pred odrom v Renu naj bi se zadrl pištola in Trumpa sta dva agenta hitro pospremila z odra.
Moškega so pospremili iz dvorane in aretirali, preiskava pa je v soboto zvečer še potekala. Trump se je vrnil na oder in podpornikom dejal, da ga ne bo nič zaustavilo.
Pred tem je ponovno brez vseh dokazov trdil, da volilni uradniki v Nevadi puščajo volišča za predčasne volitve odprta dlje časa, da lahko glasove odda več njegovih nasprotnikov, to je demokratov in volivcev latinskoameriškega izvora.
Sicer pa je spregovoril tudi moški, ki so ga policisti prijeli. Dejal je, da je dvignil transparent, na katerem je pisalo "Republikanci proti Trumpu". Takrat ga je množica začela suvati, tepsti, slišal je, ko je nekdo zakričal "Pištola!"
Sam je kričal, da ima le transparent. Dejal je, da je množica pritisnila nanj, sprašuje pa se tudi, kaj bi se z njim zgodilo, če ga ne bi policisti "rešili".
Pravi, da je Trump "fašist in diktator", za zbrane ljudi v dvorani pa, da so sicer dobri ljudje, ki pa jih Trump s svojim obnašanjem in besedami spremeni v "živali".
Skrbi ga, kaj se bo zgodilo z njegovo domovino, če zmaga Trump. Skrbi ga, da kandidat tako močno potencira nasilje.
Znova nad Melanio
Ameriška tiskovna agencija AP je na podlagi dokumentov nekdanje agencije za fotomodele Metropolitan International Management ugotovila, da je soproga Donalda Trumpa leta 1996 delala za plačilo v ZDA, še preden je dobila uradno dovoljenje za to.
Poročanje agencije AP prenašajo številni ameriški in tuji mediji. Melania Knauss je prišla v ZDA z vizumom za obiskovalce oziroma turiste 27. avgusta 1996, delovni vizum pa je dobila 18. oktobra istega leta. Po poročanju AP je vmes opravljala dela med drugim za revijo Fitness in trgovino Bergdorf Goodman, za kar je v sedmih tednih dobila 20.056 dolarjev plačila.
Melanija Knauss je dobila dovoljenje za delo in bivanje v ZDA oziroma zeleno karto leta 2001, državljanka pa je postala leta 2006. V četrtek je med svojim govorom v podporo moževi predsedniški kandidaturi ponovila, da je zakonito imigrirala v ZDA. Donald Trump želi izgnati iz ZDA vse nezakonite priseljence in kaznovati tiste, ki delajo brez dovoljenja.
Melania Trump je večkrat zatrdila, da je upoštevala vso zakonodajo ZDA, kar je pred časom potrdil tudi njen odvetnik. Glede na poročanje AP, ki ga iz Trumpove kampanje še niso utemeljeno zavrnili, pa bi ji lahko tehnično vzeli državljanstvo za nazaj. Čeprav pa zvezne oblasti v ZDA tega ne delajo razen v primerih, ko gre za teroriste ali vojne zločince.
Clintonovi na pomoč zvezdniki
Demokratsko kandidatko Hillary Clinton je napadel, da ne zmore sama voditi svoje kampanje tako kot on, ampak potrebuje pomoč slavnih. Clintonovo v zadnjih dneh med kampanjo podpirajo zvezdniki, kot sta Jay Z in Katy Perry, ki je za privržence demokratske kandidatke v soboto v Pensilvaniji pripravila brezplačen koncert.
Demokratski podpredsedniški kandidat Tim Kaine je medtem v intervjuju za Pulse povedal, da določeni uslužbenci FBI aktivno delajo za Trumpa in da je zvezna policijska agencija utrpela hud udarec svojemu ugledu, ker zaupne informacije uhajajo podpornikom Donalda Trumpa, kot je nekdanji župan New Yorka Rudy Giuliani.
Demokrati so zelo razočarani nad direktorjem FBI Jamesom Comeyem, ker je pred tednom dni republikance obvestil, da se preiskava o elektronski pošti Clintonove nadaljuje.
KOMENTARJI (972)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.