Vzhodna obala Avstralije se sooča z najhujšimi nalivi v zadnjih desetletjih. Jugovzhodni Queensland je prizadela že tretja nevihta v tednu dni. Neurja otežujejo čistilne akcije, potem ko je konec tedna hud veter odkrival strehe in ruval drevesa, več tisoč gospodinjstev pa je ostalo brez električne energije. Kot je sporočil tiskovni predstavnik Urada za nujne primere, je neurje najhuje prizadelo mesto Blackwater v osrednjem delu Queenslanda, kjer je – po prvih podatkih – brez strehe ostalo 20 hiš, še okoli sto pa jih je poškodovanih.
Nalivi so doslej zahtevali najmanj eno smrtno žrtev; utonila je neka ženska, potem ko je na avtocesti odneslo njen avtomobil. V mestu Brisbane je voda zalila številne kleti, porušilo se je več mostov, poplavljene so tudi ceste. Neki prebivalec pa je povedal, da je bilo okoli njegove postelje, ko se je zbudil, voda visoka več več kot en meter .
Tujina
Tri hude nevihte v tednu dni
Brisbane, 20. 11. 2008 13.02 |
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
Komentarji
3
Vzhodna obala Avstralije se sooča z najhujšimi nalivi v zadnjih desetletjih. V neurjih je doslej umrla ena oseba, voda pa je povzročila ogromno materialne škode.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.