Skrajno islamsko gibanje Hezbolah je obenem pozvalo Arabce, naj ZDA ne dodelijo pravice do uporabe vseh možnih sredstev v povračilnih ukrepih za napade. Hezbolah se v sporočilu za javnost tudi sprašuje, če si ZDA resnično prizadevajo kaznovati odgovorne ali pa bodo napad izkoristile za širjenje svoje prevlade v svetu in nadaljevanje svoje krivične politike. Hezbolah, ki je pripomogel k izraelskemu umik iz južnega Libanona lani maja, je zaskrbljen tudi nad dejstvom, da so najnovejši dogodki v ZDA sedaj "prikrili izraelsko agresijo proti palestinskemu ljudstvu, ki za to plačuje visoko ceno".
Potem ko je direktor za politično načrtovanje v State Departmentu Richard Haas sredi tedna v intervjuju za britanski BBC omenil možnost sodelovanja Irana v protiteroristični koaliciji, ki jo skuša sestaviti Washington po torkovih napadih na ZDA, je tudi tiskovna predstavnica State Departmenta Brenda Greenberg potrdila, da so pripravljeni proučiti omenjeno možnost. Greenbergova je omenila zelo pozitiven odziv Irana po terorističnih napadih v ZDA, zaradi česar se jim zdi vredno proučiti možnosti sodelovanja v boju proti terorizmu. Ob tem je poudarila, da ne bodo zanemarili nobene države, ki bi lahko pri tem pomagala.
Iran obsodil terorizem
Iranski predsednik Mohamed Hatami je po napadih na ZDA obsodil mednarodni terorizem in poudaril dolžnost mednarodne skupnosti, da ga onemogoči. Američani v tem trenutku potrebujejo vse zaveznike, ki jim lahko pomagajo pri načrtovanju akcije proti Osami bin Ladenu, ki je eden od glavnih osumljencev za napade. Čeprav z Iranom že več kot 20 let nimajo diplomatskih odnosov, pa je znano tudi nasprotje med Iranom in afganistanskimi talibani, ki Bin Ladna nočejo izročiti zahodnim državam.
ZDA imajo sicer Iran že dolga leta na spisku držav, ki podpirajo terorizem, zato je Hatamijeva izjava marsikoga v Washingtonu prijetno presenetila. Administracija Billa Clintona si je sicer proti koncu drugega mandata neuspešno prizadevala obnoviti stike z Iranom, administracija Georga Busha pa je poskuse opustila, dokler ne bo jasno, da je mogoč kakšen napredek. Priložnost se je odprla po torkovih terorističnih napadih, čeprav številni Američani niso prepričani v učinkovitost takšnega sodelovanja. Preveč sodelujočih v koaliciji naj bi jo naredilo neučinkovito, še posebej, če bo pri odločitvah za akcije potrebno soglasje. Američani pa se po drugi strani tudi zavedajo, da samo s koalicijo zahodnih držav ne bodo dosegli veliko.