Vrhovno sodišče je presodilo, da je županijsko sodišče v Zagrebu storilo napako, ko je v sojenju zaradi korupcije in poneverb presodilo, da obtožena ni zlorabila položaja. Vrhovno sodišče je zato v tej točki obtožnice odredilo ponovno sojenje.
Obtožnica je Tuđmanovo bremenila, da je med letoma 1996 in 1999 uporabila svoj vpliv kot hči prvega hrvaškega predsednika Franje Tudjmana in posredovala pri državnih uradnikih in vodstvih nekaterih podjetij, da bi Kneževiču, lastniku Telekoma in tedanjemu svetovalcu ministra za znanost in tehnologijo, omogočila sklenitev poslov brez potrebnega javnega natečaja oziroma zbiranja ugodnejših ponudb. S tem naj bi s provizijami pridobila kakih 227.000 evrov.
Vrhovno sodišče je sedaj presodilo, da je prvostopenjsko sodišče naredilo napako, ko je presodilo, da nezakonito posredovanje, za kar je bila obtožena, ne pomeni kaznivega dejanja zlorabe položaja. Obtožnica jo namreč bremeni, da je za provizijo posredovala pri bivšem ministru za znanost in njegovem namestniku, da bi ministrstvo sklenilo dogovor s Kneževičem o vgraditvi telefonskih central na fakultetah.
Po oceni vrhovnega sodišča gre tu za zlorabo položaja, saj sta minister in njegov namestnik nedvoumno uradni osebi. Prvostopenjsko sodišče v razsodbi tudi ni omenilo izkoriščanja družbenega vpliva, posredovanje in okoriščanje z njim, je še presodilo vrhovno sodišče.
Ovadil jo je Urad za boj proti korupciji in organiziranemu kriminalu (USKOK) na podlagi priznanja Kneževiča. Po vložitvi obtožnice oktobra 2002 je sledilo sojenje, na katerem so v letu in pol zaslišali kakih 20 prič in izvedencev, med njimi tudi dva nekdanja ministra za znanost. Kneževič je trdil, da je Nevenka Tuđman od vsakega dogovorjenega posla dobila 15 odstotkov provizije. Tudjmanova je vse obtožbe zanikala, USKOK pa se je na oprostilno sodbo nato pritožil na vrhovnem sodišču.